Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldu

Tarihler: 12 Nisan 2012 Perşembe ~ 12 Nisan 2012 Perşembe 12 Nisan Saat: 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Maya Sahnesi

Ücret: Tam 34.00 TL Öğrenci 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Tiyatro gişe

Adres: İstiklal Cad. Halep Pasajı K:2 Beyoğlu Taksim İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 74 52

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 12, 2012 ~ Nis 12, 2012

Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldu isimli oyunu, Brezilyalı yazar Plinio Marcos yazmış, yazar ve çevirmen Orhan Güner dilimize kazandırmıştır.

Oyunda, pazarda çalışan ve aynı bodrum katını paylaşan iki hamalın hikayesi anlatılmakta. Liseyi bitirmiş ve bu yüzden kendini diğerinden daha bilgili ilan eden, bulunduğu durumu bankada memuriyet gibi bir iş bularak değiştireceğini düşünen, metropole tarladan gelmiş Tonho ile şehirde büyümüş, şehir hayatını tanıyan ve bu yönüyle diğerine üstünlük sağlayan, okumamış, yoksulluğu bilen, bir şeyler kazanmak için her türlü yolu mübah gören, bundan gocunmayan, sınıf atlama gayretinde olmayıp, şehir hayatının sunduğu her türlü zevki tatmak isteyen Pako’nun hikayesi. İki karakterin birbirini ötekileştirip, hiçbir şeyi paylaşmayıp, çoğaltmayıp, metropolün pisliğinde ve karanlığında yok oluşa sürüklenmelerinin samimi bir anlatımı “Gece O Kadar Kirliydi ki ikisi de Kayboldu”.

Tiyatro Baykuş’un oyuna, hikayeye ve karakterlere yaklaşımı ise tam tersi; ötekileştirmeden, yabancılaşmadan hikayeyi anlatmak. Günümüz hastalığı olan birbirimizin sırtına basarak sınıf atlama telaşının, bir şeylere sahip olma hırsının bireysel bir hastalık olmadığını bilerek, tam da bu nedenle karakterleri suçlamadan, onları anlamaya, anlatmaya çalışmak.

Çünkü biz biliyoruz ki yoksulluk suç değil ve yoksullartırılmış insanların birbirlerini yok etmesi için daima bir sebep bulunur.

Yazan: Plinio Marcos
Çeviren: Orhan Güner
Yöneten: Erkan Bektaş - Evren Erler
Müzik: Ferit Özgüner - Harun İyicil
Işık Tasarımı: İlker Türkoğlu
Oynayanlar: Erkan Bektaş, Evren Erler - Güray Yazıcı (dönüşümlü)
Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT