Gizli Oturum

Gizli Oturum

Tarihler: 05 Mayıs 2017 Cuma ~ 05 Mayıs 2017 Cuma 05 Mayıs 2017 20:30

Yer: Tatavla Sahnesi

Ücret: - Tam 34.00 TL Öğrenci 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Firuzağa Mah. Taktaki Yokuşu, No: 2B Cihangir Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 233 52 30 - 0538 371 87 92

Web: http://www.atolyetatavla.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2017 ~ May 5, 2017
Gizli Oturum, mayıs ayında Tatavla Sahne'de sizlerle...

"Hayalindeki özgür tiyatronun peşinde koşan bir grup insan olarak; tiyatronun tüm etmenleri için topluluk bilinciyle birlikte emek harcayarak, şahit olduğu ölümcül tiyatroyla, tiyatroyu ve seyirciyi hak ettiği yere taşıma konusunda sürekli kamçılanarak, sahip olduğu önemli misyonun bilincinde, özgür, deneysel, farkında ve birlikte, her şeyden önce kendi seslerini birlikte duymayı, başka düşünen insanlarla paylaşmayı, sorgulamayı, denemeyi, yaşamayı ve yaşatmayı amaçlayarak “Başka Tiyatro” için bir araya geldik.

Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nun 2007-2008 sezonunda rejilediği J. Paul Sartre'ın 'Gizli Oturum' adlı oyununu yeniden rejileyerek topluluğun mezunları olarak üniversite tiyatrosu bilincini profesyonel tiyatro hayatına taşımak istedik. “Gizli Oturum” insanın özgür iradesiyle seçtiği varoluşunun başkası karşında değiştirelemeceyeceğini; Garcin, İnes ve Estelle'in ölüm döngüsü içinde hayatlarında yaptıkları seçimleri ve hataları ortaya koyarak sorgulatıyor. Sartre’ın diğer pek çok oyunu gibi içerisinde kapalı anlamlar ve gizlenmiş kodlar bulunduran, varoluşçu perspektifle incelenmediğinde ya da kuramsal dramaturgisi başarıyla yapılmadığında yanlış ya da eksik yorumlamalara açık bir yapı arz eder. Oyun varoluşçu literatür ve yazarın diğer eserleri de incelenerek analiz edilmiş ve yorumlanmıştır. Sartre’ın oyundaki karakterlere yüklediği temel varoluş suçları ve “kötü niyet” ler üzerine odaklanılmış ve oyunun seyirci tarafından bu eksende anlaşılabilmesi için oyunda illüzyonu kırıcı tasarımlara yer verilmiştir."

- Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir.- Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT