Güle Güle Parga

Tarihler: 17 Aralık 2021 Cuma ~ 17 Aralık 2021 Cuma 17 Aralık 2021 19:30

Yer: Aralık Sahne

Ücret: 1. Kategori - 85.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 17, 2021 ~ Ara 17, 2021
Yazan: Kamer Yıldız Ok
Yöneten: Erkan Kocaman
Oynayan: Caner Arıkan
Yönetmen Yardımcısı: Ece Doğan
Dış Sesler: Hülya Savaş - Cengiz Toraman
Koreografi: Utku Demirkaya
Müzik tasarımı: Serkan Yeşilyurt
Giysi Tasarımı: Esra Aydemir
Giysi Uygulama: Şükran Vilken
Işık Tasarımı: İmran Aydın Tali
Efekt Tasarımı: Asfalya Records
Fotoğraf: Alihan Aşı
70dk

İkinci dünya savaşının ortasında, Parga kentinden İzmir kentine sandalla göç etmek zorunda bırakılan insanlardan Alto ve Dalya’nın, nereden gelip nereye gittiği belli olmayan bir sandaldan düşen ya da atılan bir bebeği denizden yarı ölü kurtarmasının ardından; Parga ismini verdikleri günümüzün sokak insanının yaralarının, hiçbir zaman hiçbir yere ait olmayan yaşamının, hiç bilmediği köklerini arayışının, ömür boyu boğulmasından kalan aklı yarım dünyayı farklı algılayışının hikayesi... 40 yaşlarında yarım akıllı bir adam. 1945’te denizden çıkartıldığında en fazla altı aylık bir bebek... Sandaldan düştüğünde ya da atıldığında boğuluyor, nefessiz kalıyor Parga. Dedem diyeceği Alto yaşama döndürüyor Parga’yı... Nenem diyeceği Dalya Hanım bağrına basıyor. Düşündüğü başka, söylediği başka... Boğulduğu günden beri aklı başka... Kuşların dilini anlar denilen Parga... Parga’nın ömürlük süren “Atıldım mı? Düşürüldüm mü?” muamması... Denizin ortasında başımda “Karga, Yarasa, Baykuş savaştı; İbibik kazandı” diye diye savaşın, yitirilmişliğin, aidiyetsizliğin içinde çaresizce yaşam savaşı... “İnsan gökyüzüne, kaderine, hürmetkar evine bakar ya hani? İnsan savaştan, toptan, tüfekten, bıçaktan kaçar ya hani? Hayvan insandan, sesten, açlıktan bıkar ya hani?”

- Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. Uygulanacak kuralların detaylarına "Coronavirüs-Covid-19-Hakkında-Bilgilendirme" sayfasından ulaşabilirsiniz.*Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı kartı ya da PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilmeyecektir.*Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı genelgenin kurallarına göre koltuk aralarında boşluk bırakılmıştır.*Oyun belirtilen saatte başlar, gerekli kontrollerin yapılabilmesi için oyunun başlama saatinden en geç 15 dk öncesinde mekanda olmanızı rica ederiz. Geç kalan seyirciler salona alınmayacaktır.*Oyunumuzda zaman zaman sis kullanılmaktadır. Sise karşı hassasiyeti olan seyircilerimizin bu durumu dikkate almalarını rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT