İblis

Tarihler: 24 Nisan 2019 Çarşamba ~ 27 Nisan 2019 Cumartesi 24, 25, 26, 27 Nisan Saat:20:30 ve 24, 27 Nisan Saat:15:00

Yer: Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Ücret: Tam Bilet: 20 TL, Öğrenci Bileti: 14 TL

Nereden Alınır: https://bilet.ibb.gov.tr ve Mekan Gişe

Adres: Harbiye Mah. Gümüş Cd. No:3 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 455 39 19

Web: http://www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2019 ~ Nis 27, 2019

1.Dünya Savaşı’nın sonu yaklaşmakta. Yerkürenin her yanı acı ve kanla biçimlenmekte. Özellikle de Ortadoğu coğrafyası… Yüzbinlerce insan topraklarından kopmuş, yaşamını kaybetmiş, gelecek düşleri ve umutları savrulmuş, yarından beklenilen yokederek yaşamaktır düşüncesine dönüşmüş… Ancak kin, hırs, nefret her yanı sarsa da, insanın bir başkasına duyduğu aşk, tüm bunlara karşın kendine yol bulmakta.

Dağılan Osmanlı İmparatorluğu, yüzyıllardır birlikte yaşadığı halkların ihanetine uğramakta. Bu nedenle askerler, aydınlar, coğrafyanın giderek kaybedeni haline gelen halk, olan-bitenin hesabını sormakta kararlı. Bir başka deyişle, koşulların zorlamasıyla insanın içindeki ‘’İblis’’ bir kez daha dışarı çıkmakta, tüm insani değerleri yoketmektedir. İnsanın ürettiği felsefi birikimler, dünya görüşleri, inançlar, bu yokoluşun önünü kesemiyor, hatta insanın insana yaptığı kötülüğün çıkış noktası oluyor.

Olay, savaş sırasında Bağdat yakınlarındaki bir yerleşim yerinde geçer. Savaşın ve savaşmanın yorgunu Arif, olanlara duyduğu acı ve hüzünle Tanrı’ya yakınırken, insan kılığındaki İblis’le karşılaşır. İlk başta tanıyamadığı İblis’in giderek etkisi altına girer. Birbirlerine ilgi duyan Haver ve Arif’in aşkı öldürülen babasının katilini arayan Rana’nın gelmesiyle karmaşık bir duruma dönüşür. Çünkü Arif eskiden komşusu olan Rana’ya zaman zaman sayıklayacak kadar aşıktır. Babasını öldürdüğü halde Rana’ya babasının katilini bulma sözü veren İbn Yemin, Arif’in ta küçük yaşta koptuğu ve bir türlü bulamadığı Rana’nın sevgilisi olan kardeşi Vasıf, savaşın beklenmedik olayları ve sonuçları araya girince, bazen gizemli bazen insan kimliğiyle görünen İblis’in yapacağı kötülüklerin, kışkırtmaların önü açılır. İblis bir yandan insanlarda ve özellikle Arif’e akıl yitimi yaşatırken, diğer yandan ard arda gelen ölümler insanın insana neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Yazan: Hüseyin Cavid Yöneten: Melahat Abbasova Dramaturg: Hilmi Zafer Şahin Müzik: Aygün Samedzade Sahne Tasarımı: Mehmet Emin Kaplan Kostüm Tasarımı: Ayşen Aktengiz Bayraşlı Işık Tasarımı: Murat Özdemir Efekt Tasarımı: Ersin Aşar Yönetmen Yardımcıları: Ezgi Sümer Yolcu, Sinem Yoldaş, Melisa Demirhan, Elif Göklü Özcan

Oyuncular: Abdullah Topal, Aslı Narcı, Ayşe Nurseli Tırışkan, Caner Bilginer, Çağatay Palabıyık, Deran Özgen, Emel Bertan, Emre Narcı, Erhan Özçelik, Hasip Tuz, İskender Bağcılar, Mazlum Kiper, Melisa Demirhan, Ozan Akif Serman, Rıdvan Çelebi, Samet Hafızoğlu, Sefa Turan, Sinem Yoldaş, Şenay Bağ

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT