İnfazcı No:14 & Resmi Geçit

Tarihler: 28 Nisan 2009 Salı ~ 28 Nisan 2009 Salı 28 NİSAN 2009 SALI 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Enka Oditoryumu

Ücret: 20 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Enka Oditoryumu

Adres: Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesisleri, İstinye İstinye İstanbul

Telefon: 0 212 276 22 14–15/209

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2009 ~ Nis 28, 2009

Resmi Geçit
Yazan: Loula ANAGNOSTAKİ
Çeviri: Nükhet İZET
Yöneten: Serkan KESKİN
Sahne Ve Işık Tasarımı: Cem YILMAZER
Müzik: Alp DURMAZ
Kostüm Tasarımı: Aslı ATASEVEN
Yönetmen Asistanları: Işıl KASAPOĞLU, Gülin KILIÇAY
Oynayan: Nadir SARIBACAK, Öyküm Elif ERDOĞAN
Masum olmak, habersiz olmak iki küçük kardeşi şiddetten korumayacaktır… Resmî Geçit; dört duvar arasında sıkışıp kalmış iki kardeşin dışarıdaki yaşamın gerçekliğinden uzakta sürdürdükleri hayatlarının birdenbire nasıl değiştiğini çarpıcı bir dille anlatıyor. Hayat onlar için bir oda, bir pencere ve pencereden gördükleri meydandan ibarettir. Aris kağıttan gemilerle savaşçılık oynarken, ablası Zoi tüm dikkatini örgüsüne vermektedir. Söylemekten bile çekindikleri hayalleriyle yaşarlar. Ancak bir odanın içinde kilitli kalmak onları bu dış yaşamdan uzak tutamayacak, masumların tarafında olmak bir bedel ödememelerini engelleyemeyecektir! Bir resmigeçit duyumuyla heyecanlanan Aris ve Zoi uzun zamandır yapmadıkları bir şeyi yaparlar; birbirlerine içlerini, hayallerini açarlar... Ülkede hüküm süren baskı rejimi, hiçbir şeyden haberdar olmayan iki kardeşi, küçücük bir pencereden, gözlerinden yakalar. Yaşam normal bir şekilde devam ediyormuş gibi görünürken, insanlar insanları öldürür ve önü alınamayan şiddet büyür büyür büyür…

TİYATRO: Semaver Kumpanya
İnfazcı No:14 & Resmi Geçit

İnfazcı No:14
Yazan: Adel HAKİM
Çeviren: Ani Haddeler PEKMAN
Yöneten: Gülin KILIÇAY / Işıl KASAPOĞLU
Sahne / Işık Tasarım: Cem YILMAZER
Müzik: Cem YILMAZEr / Utku İNAN
Oynayan: Tansu BİÇER
Günün birinde yaşadığın yerde savaş çıkarsa ne yaparsın? Kaçarsın, sadece nefes alıp vermeyi sürdürebilmek için... Bir masanın altına saklanırsın... Ve günlerce, haftalarca, aylarca beklersin. Bombalamalara, askerlere, tüfeklere, kaçışan insanlara bir anlam veremeden... Yaşamaya çalışırsın. Kendine bir çözüm ararsın, ama hayalini bile kuramazsın. Sonra bir gün, bir bomba gelip senin evini seçerse... Sonra bir gün, biri gelip herşeyini alırsa elinden... Ve herşeyini kaybedersen... Ne yaparsın? Ya bu dünyadan göçüp gidersin adres vermeden Ya da kalıp inanmaya başlarsın. İste ya da isteme... Savaşa! Savaşırsın... İnanmaya başlarsın ve... Savaşırsın. Tek bir düşmanın kalmayana dek... Oyun, herhangi bir ülkede herhangi bir iç savaş sırasında geçiyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT