Irgat

Irgat

Tarihler: 25 Ekim 2021 Pazartesi ~ 26 Ekim 2021 Salı 20:00

Yer: Watergarden Performans Merkezi

Ücret: 1. Kategori - 150,00 ₺ Öğrenci - 50,00 ₺

Nereden Alınır: https://www.passo.com.tr/

Adres: Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No.10/1 B.Ataşehir Ataşehir İstanbul

Telefon: 216 504 75 25

Web: https://watergarden.com.tr

E Posta: info@watergarden.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 25, 2021 ~ Eki 26, 2021

Yaklaşık 75’ sürer; ara yoktur.
+13 yaş için uygundur.

Yazan: Irmak Bahçeci
Yöneten: Emrah Eren
Oynayan: Emre Kınay

Shakespeare bugün yaşasa, insanlığın ve gezegenin çığırından çıkmış bugünkü haline dair ne söylerdi? Belki de buna hiç gerek yok, insan ruhunun en karanlık koridorlarına kadar bakıp da yazdığı dizeler, bugünümüzü karşılamaya yeter de artar mı? Irmak Bahçeci, seyirciye ama en çok da Shakespeare oyunlarını kalbinde hep diri tutan tiyatro seyircisine hazırladığı sürpriz bir metinle festivalde! Macbeth’ten Romeo ve Juliet’e, On İkinci Gece’den Venedik Taciri’ne; Shakespeare oyunlarından alıntılarla tasarlanmış bir kolaj, Irgat. Memleketindeki iç savaştan kurtardığı sahipsiz bir çocukla kaçar Irgat; vardığı büyük şehirde, büyük bir inşaatın işçisi olarak tanışırız onunla. İnşaat şirketinin sahibinin merhametine sığınan Irgat’ın, kurduğu küçük, güvenli ve mutlu dünyanın, aslında hiç de sandığı gibi olmadığını keşfedişine tanık oluruz sonra. Shakespeare klasiklerinin ihanet, kıskançlık, şüphe, kanlı savaşlar, yanılsama, ateşli aşk ve intikam arzusu gibi başat temalarıyla, günümüzün; iç savaş, grevler, intihar süsü verilen kadın cinayetleri, homofobi ve emek sömürüsü gibi güncel meseleleri iç içe geçer. Sahnede kurulmuş bir inşaat dekorunda, Emre Kınay’ın performansıyla izleyeceğimiz oyunda; Shakespeare çağından günümüze taşan kişisel bir trajediye tanık olacağız.

▪ Bu etkinlikte satışa sunulan bilet sayısı, salonun tam kapasitesi kullanılacak şekilde belirlenmiştir. Oturma düzeni Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlemelerine, resmi uyarılara ve mekânların kendi uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir.

▪ Pandemi koşulları nedeniyle festival programında son dakika değişiklikleri olabilir. En güncel program için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

▪ İzleyicilerimizin gösterilere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Gösteriye geç gelen izleyiciler salona alınmayacak, bilet iadesi yapılmayacaktır.

▪ Gösteri sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.

▪ Gösteriye başlangıç saatinden en az 30 dakika önce salonda hazır bulunmanızı ve güvenlik önlemleri nedeniyle, yanınızda el çantasından büyük çanta bulundurmamanızı önemle rica ederiz. Bavul ve büyük sırt çantaları salona kabul edilmeyecek, vestiyer hizmeti sunulmayacaktır.

▪ Önerilen gösteriler dışında yedi yaşından küçük çocukların gösterilere getirilmemesi rica olunur. Çocuklar için önerilen gösterilerde ise; bütün etkinliklere girişleri, yalnızca biletli girişle sağlanır, öğrenci kontenjanı tükenen etkinliklerde var olan kategori uygulanır.

▪ Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez veya iade edilemez. İptal veya tarih değişikliği sonucunda yapılacak iade ve değiştirme işlemleri değişiklik duyurusunda belirtilen tarihe kadar gerçekleştirilmelidir.

▪ Elde olmayan nedenlerle gösteri salonlarında ve/veya gösteri programında değişiklik olabilir. Festival yönetimi, yeni salonda izleyicilerimizin bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Salon değişikliği ve program değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez.

▪ Tüm gösteri salonlarında sağlık ekibi ve ambulans hazır bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT