İtaatsizler

Tarihler: 05 Ekim 2018 Cuma ~ 05 Ekim 2018 Cuma 05 Ekim 2018 20:00

Yer: Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi

Ücret: - Tam 56.00 TL Öğrenci 46.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 5, 2018 ~ Eki 5, 2018
İtaatsizler, 5 Ekim'de Sabancı KM Kocaeli sahnesinde sizler için sahnelenecek.

Bir saygı duruşu. İnsanın insan olduğu yeri keşfedip, onu ışık ve umutla onurlandırdılar. Dil ve yürekle, aşk ve itirazla süslediler. Hiçbir zorunluk olmadan, onları kimse bunun için görevlendirmemişken, hayatı daha insani kılmak için, ömür kilimlerini bilimle, akılla, emekle, duyarlık ve inceliklerle dokuyup, tarihe ve coğrafyaya bir insanlık sofrası sundular. Görmenin, işitmenin, bilmenin ve farkına varmanın kapılarını açtılar. Gerçeği yalan ve aldanışın zehirlerinden kurtarırken, şu güzelim dünyanın cübbeler, kubbeler, kasalar ve silahlar sayesinde değil, ancak ve ancak bunlara itiraz edip reddedenler sayesinde, daha yaşanır olabileceğini gösterdiler. Onlar itaatsizliklerini, büyük itirazlardan derlediler. İnsanlık sözlüğüne barış, kardeşlik, eşitlik, demokrasi ve aydınlanmayı eklediler. Onlar sayesinde ilkellik, cehalet, sömürü, baskı, savaş, sözlüklerde “Bir daha asla!” umuduyla tanımlandı. Yalnızca tanımlamayla, şikâyetle, belirlemeyle yetinmediler. Bir kere yaşanacak ömürlerini, severek, bilerek, “Senin için ey insanlık!” diyerek “mümkün”ü gösterip, hayatlarıyla kanıtladılar. Ne zaman adları geçse, egemenin ve sömürgenin titreme nöbetlerine kapılıp, korkunun batağında yer araması bundandır. İnsan, adıyla bile dünyayı sarsar mı? Onlar sarstı. İşte işleri, şiirleri, şarkıları, bir sözcüğü bile çürütülemeyen beyanları, bir ayak izi bile silinemeyen yürüyüşleri, ne kadar yaksan o kadar dirilen sesleri, yüzleri, gözleri…       

İnsanlık, onlar sayesinde insan olduğunu biliyor. Dünya, onlar sayesinde döndüğünü biliyor. Bu ülke onları, bir anne gibi kalbinde saklıyor. Unutmak, unutturmak kimin haddine? Birini anmasan dağlar, denizler üstüne devrilir, o büyük hatır ve hatıralar senden hesap sorar.     

Bunu bile bile yazdım. Adını anacaklarım, biri bile unutulamaz olanları anımsatsın istedim. Yoldaşlarım sayesinde izleyeceksiniz. Orhan Aydın, Metin Coşkun ve yeteneğini, emeğini ekleyen herkes ve bu çabayı bölüşecek olanlar, sizler… Hepinize selam olsun!           

Bu oyun, bir saygı duruşudur. Yeryüzü, ülkem, hayat ve ey insanlarım: Ayağa kalkın, İTAATSİZLER geçiyor!     

Yazan: Haluk Işık
Yöneten: Orhan Aydın
Oyuncular: Orhan Aydın, Metin Coşkun 
Müzik yönetmeni: Emin İgüs
Işık tasarım: Yüksel Aymaz
Görsel tasarım: Murat Yaykın
Müzisyenler: Emin İgüs, Kerem Aktan, Ruşen Can Acet

- Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir.- Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT