İyi Geceler Desdemona (Günaydın Juliet)

Tarihler: 22 Kasım 2013 Cuma ~ 22 Kasım 2013 Cuma 20:30

Yer: Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

Ücret: Tam 34.00 TL Öğrenci 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Fatih Mah.Gazi Mustafa Kemal Cad. No:43 (Kuba Cami Yanı) Büyükçekmece İstanbul

Telefon: 0212 883 00 40-41

Faks: 0212 883 00 42

Web: http://http://www.buyukcekmeceakm.com/

E Posta: info@buyukcekmeceakm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 22, 2013 ~ Kas 22, 2013

“İyi Geceler Desdemona, Günaydın Juliet,” Shakespeare'in en iyi bilinen iki tragedyası “Romeo ve Juliet” ile “Othello”yu bildiğinizden çok farklı bir bakış açısıyla, birer komedi olarak, yeniden hayal ediyor. Ortaya zekice örülmüş muhteşem bir komedi çıkıyor.

Yazan
: Ann-Marie MacDonald
Çeviren: Balam Kenter
Yöneten: Kadriye Kenter 
Oynayanlar: Kadriye Kenter, Birce Akalay, Serkan Altıntaş, Osman Kot, Ozan AyhanYunus Emre Yıldırımer, Ebru Soyuerden, Tuğçe Sartekin Karasu, Sinem Sarızayim

Kendine güveni olmayan asistan profesör Constance, Shakespeare üzerine bir doktora tezi yazmaktadır. İçinde ne yazdığı tam olarak bilinmeyen ancak Shakespeare'in hem “Othello” hem de “Romeo ve Juliet” için kullandığı ana kaynak olduğu düşünülen bir el yazmasını çözümlemeye çalışmaktadır. 

Constance'a göre bu iki oyun da aslında komedi olarak yazılmışlardır fakat sonradan Shakespeare tarafından trajediye dönüştürülmüşlerdir. Shakespeare'in diğer birçok oyununda olduğu gibi bilge bir soytarı olayların akışına müdahale etse belki de oyunların sonunda kimse ölmeyecektir. 

Bir hayalkırıklığı anında el yazmasını çöpe atan Constance, pişman olup çöpe kolunu tekrar soktuğunda birdenbire Alice Harikalar Diyarında'da Alice'in tavşan deliğinden geçmesi gibi, kendini bir başka boyutta, Shakespeare'in dünyasında bulur. Hem “Othello” hem de "Romeo ve Juliet"te komedinin tragedyaya dönüştüğü anlara müdahale ederek felaketi önlemeye çalışır. 

Peki gerçekten her şey bu kadar basit midir? Olayların akışı değişse bile ya karakterlerin kendileri trajik özelliklere sahipse? Constance el yazmasını kimin yazdığını, bilge soytarının kim olduğunu ve kendi kaderini bulabilecek midir?

Shakespeare'in en iyi bilinen eserlerini farklı bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan, özellikle de Shakespeare'in kadın karakterlerine oyunlarında eksik kalan renkli bir arka plan çizen bu oyunu Shakespeare'in 450'inci doğumgünü armağanı olarak Kent Oyuncuları farkıyla sahnelenecek.

- Oyunlar belirtilen saatte başlar.
- Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
- Satılan biletler geri alınamaz, değiştirilemez ve erteleme yapılamaz.
- Öğrenci bileti sahiplerinin girişte kimlik göstermesi zorunludur.
- Gösteri esnasında her türlü kayıt cihazı kullanılması yasaktır.

İyi Geceler Desdemona (Günaydın Juliet)

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT