Kırmızı Başlıklı Kız - Çocuk Oyunu

Tarihler: 25 Mart 2012 Pazar ~ 25 Mart 2012 Pazar 25 Mart Pazar Saat: 13:00 - Saat: 13:0

Yer: Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi

Ücret: 6,00TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi Gişe

Adres: Arıkuşu Caddesi Gölet Mevki Bahçeşehir Başakşehir, İstanbul Başakşehir İstanbul

Telefon: 0212 669 15 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 25, 2012 ~ Mar 25, 2012

Oyunların prova aşamasında uzman pedagoglar tarafından incelenmiş değerlendirmeleri alınmıştır.

İnteraktif çocuk tiyatrosunu genç nesle sevdiren Mie, Kırmızı Başlıklı Kız oyununu da interaktif olarak sahneledi ve bu sayede çocukların yerinde duramadığı, oyuna katıldığı bir müzikal ortaya çıktı.

Oyunda çocuklara verilmek istenen ana fikir: “Kırmızı Başlıklı Kız Çocuk oyununda” çocukların izlerken edinecekleri çıkarım, ailenin önemi, çocukta ebeveynle iletişim sorunları. Büyüklerin sözünü dinleme olgusu ne kadar klişe görünse de çocuklar büyüme sürecinde bir sürü riskle karşılaşmaktalar. Aile içinde bu risklerin atlatılması ve sağlıklı ortamın oluşmasında, kontrol, gözetim, ödüllendir me gibi bir sürü yöntem kullanılıyor, bunlardan biride çocuklarla doğru iletişim kurulursa, güven olgusu sağlanırsa ebeveynlerin sözel uyarıları da etkili olabiliyor.

Kırmızı Başlıklı Kız annesinin söylediği uyarıları önemsemiyor, bunun sonucunda yolunda giden yaşamı karışmaya ve problemler oluşturmaya başlıyor. Bu problemleri, nedenleri, çözümleri komik olaylar ve danslarla çocuklara sunuluyor, izleyici çocuklar hem eğlenip hem de interaktif katılımlarla sorunları çözüyorlar.

Kırmızı Başlıklı Kız arkadaşı Komik Sincap'la oynarken annesi onlara içinde kek olan bir sepet verir ve anneannesine götürmesini ister.

Yola koyulurlar, kekin kokusunu alan kurtla aralarında eğlenceli bir çekişme başlar. Komik olaylarla örülen yolculukta aslan kral, tırtıl, kuzu, maymun gibi sevimli hayvanlarla arkadaş olurlar, konuşan ormana varıp yollarını karıştırırlar, oyun ilerledikçe heyecanlı bir maceraya dönüşür.

Yazan: Neslihan Dörtcan
Yöneten: Salim Dörtcan
Müzik: Tüğrul Aray
Dekor: Ferit Özen
Kostüm: Aygül Güntav
Oyuncular: Seçil Hergül, Serpil Coşkun, Çicek Üstün, Ayşegül Akbulut, Merve Durgun, Güray Özcan, Fatoş Baş

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT