Küçük Bir Kukla Suiti

Tarihler: 21 Ocak 2014 Salı ~ 21 Ocak 2014 Salı 20:00

Yer: Beyoğlu Hayal Perdesi

Ücret: Tam 34.50 TL, Öğrenci 24.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Meşelik Sokak. No:10 Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 10 48

Faks: 0212 245 63 13

Web: http://http://www.hayalkahvesibeyoglu.com

E Posta: info@hayalkahvesibeyoglu.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 21, 2014 ~ Oca 21, 2014

Farklı disiplinlerdeki sanatçıların ortak bir üretim ve yaratım süreci geliştirmelerine olanak sağlamayı amaçlayan bağımsız platform TRUP’un sahneye koyduğu ve kukla sanatıyla klasik müziği bir araya getiren Küçük Bir Kukla Süiti adlı oyun, seyirciyi klasik müzik tarihine adını yazdırmış önemli bestecilerin hayatından yola çıkarak hazırlanmış bir kukla performansıyla buluşturuyor.

K. Batu Ekmekçi ve Çağrı Yılmaz’ın birlikte yönettikleri Küçük Bir Kukla Süiti, müzik tarihinin iki önemli dönemine, Barok ve Klasik dönemlere damgasını vurmuş beş besteciyi konu alıyor. 150 yıllık bir müzik tarihine uzanan oyun; Vivaldi, Handel, Bach, Mozart ve Beethoven’ın yaşamlarına kukla sahnesinden bir bakış sunuyor.

Oyun, klasik müzik tarihini belirlemiş besteciler hakkında fikir verirken, günlük hayatta sıkça karşılaştığımız ezgilerin kullanımıyla, bu alanda bildiklerimizi de tekrar toplu bir şekilde gözden geçirmemize olanak tanıyor.

Küçük Bir Kukla Süiti’nde müzik ve kukla birbirine eşlik etmek yerine birbirlerini etkileyip dönüştürerek biçimleniyorlar.  Değişik karakter ve zaman dilimi anlatımlarını zenginleştirmekte siyah ve renkli gölge, masa kuklası, sopalı kukla, ipli kukla gibi farklı kukla teknikleri kullanılıyor.

Müzik kurgusu, orkestra, koro, opera ve solo enstrümanlar için yazılmış eserlerin piyano uyarlamalarından oluşuyor. Olabildiğince çok sayıda eserden kesitler kullanılarak, bestecilerin tanınmış eserleriyle stilistik özelliklerini belirgin şekilde gösteren diğer eserleri harmanlanarak sunuluyor.

Küçük Bir Kukla Süiti
Yönetmen: K. Batu Ekmekçi, Çağrı Yılmaz
Kukla Tasarımı: Çağrı Yılmaz, Arzu Güven
Işık tasarım: Ali Ulvi Coşkuner
Piyano: K. Batu Ekmekçi
Mezzo Soprano: Berna Anıl
Kukla oynatımı: Çağrı Yılmaz, Fatma İnan
Işık uygulama: Aydan Akas, Ali Ayalp

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Küçük Bir Kukla Suiti

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT