Küçük Prens

Tarihler: 12 Nisan 2013 Cuma ~ 12 Nisan 2013 Cuma 20:30

Yer: Bo Sahne

Ücret: 1. Kategori - 46.00 TL Tam - 31.00 TL Öğrenci

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi:0216 5569800,Biletix Satış Noktaları www.biletix.com ve Tiyatro Gişe. Rezervasyon : 0533 4256040

Adres: Ağa Hamamı Sokak, No: 18 Cihangir Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 12, 2013 ~ Nis 12, 2013

Yazan: Antoine de Saint Exupéry
Yöneten: Roberto Ciulli
Yönetmen Yardımcıları: Christine Sohn, Hümay Güldağ Belgin
Dekor ve Kostüm: Özlem Ölçeroğlu, Şebnem Ölçeroğlu
Işık: Metin Belgin, Önder Ay
Müzik: Gerd Posny
Grafik Tasarım: Bâlâ Kavlakoğlu
Oyuncular: Nihat İleri, Laçin Ceylan

Saint-Exupéry’nin dünyaca bilinen eseri Küçük Prens, Türkiye’de tiyatro izleyicisininkarşısına gözalıcı bir ekiple geliyor.

Bitiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı olan proje Exupéry’nin aşk, savaş ve çocukluk özlemiyle geçen hayatından esinlenmeler taşımakta, yazarın bu ünlü eserinin yeniden okunması ve yorumlanması üzerine özel bir çalışma olarak sahnelenmektedir.

Tiyatroda farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimini önemseyen Avrupa’nın en önemli yönetmenlerinden Roberto Ciulli’nin önderliğinde daha önce Meksika, İran, Irak ve İspanya’da sahnelenen oyunun şimdiki durağı Türkiye. Almanya’daki Theater an der Ruhr’un kurucusu Roberto Ciulli’nin yönetimiyle sahnelenecek olan eser, Türkiye’de Bitiyatro ile izleyicilere ulaşacak.

Yönetmenin Bitiyatro ekibine getirdiği öneriyle çalışmalarına başlanan yapımda, tiyatro, sinema ve televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Laçin Ceylan ve Nihat İleri oyuncu olarak sahnedeler.Yapım Theater an der Ruhr’un 12 yıldır başarıyla sahnelenen ve ününe ün katan“Küçük Prens” inin bir Türkiye versiyonu olarak yoluna devam edecek.

Çocuk edebiyatına kazandırılmış bir eser olarak bilinen Küçük Prens adlı oyunun çocuklar için değil, yetişkinler için hazırlandığını belirtelim. Saint-Exupéry’nin Küçük Prens’i, tüm ülkelerde ve kültürlerde ilgi uyandırarak tüm dünya dillerine çevrilmiş bir eser. Dünya edebiyatının bu ender klasiğinin Türkiye macerası ise biraz garip. 80 öncesi ve sonrası yasaklı olan kitap, 2005 yılında da Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiye ettiği eserler arasından çıkarılmış. Şimdiyse kitabın küçük kahramanı, kapıdan kovulan memleketimize bacadan girecek.

Kendisinin de söylediği gibi: “Bu büyükler biraz tuhaf oluyor.” Perde açılırken hep beraber mırıldanalım: Hoşgeldin, Küçük Prens! Ve Saint Exupéry’nin dediği gibi: Artık büyüdünüz ve oldukça ‘tuhaf’sınız. Aramayı unutmak ve gitgide ‘tuhaf’laşmak bir yetişkinlik hastalığıdır belki.O zaman hatırlayalım: “Yalnız çocuklar ne aradıklarını bilirler.”

Proje: Bitiyaro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı
Süre: 1 saat 20 dakika

- Yetişkinler için uygundur.
- Geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT