L Y D I A “T U Z L A B U Z”

Tarihler: 15 Mayıs 2010 Cumartesi ~ 15 Mayıs 2010 Cumartesi - Saat: 20:30

Yer: Kadiköy Barış Manço Kültür Merkezi

Adres: Adalar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 15, 2010 ~ May 15, 2010

Tiyatro Açıkça, Burçak Çöllü’nün yazıp yönettiği LYDIA “TUZLA BUZ” adlı yeni oyunuyla tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Lydia ile izleyiciler,hayatı boyunca içinde saklandığı fildişi kulesi yıkılan bir kadının, tatminsizlik ve ahlaksızlığın sıradan kabul edildiği dış dünyayla acı dolu yüzleşmesine tanıklık edecekler.

Çok zengin bir ailenin tek çocuğu, güzel Lydia, yaşadığı çevreye uyum sağlayamayan, etrafındaki ikiyüzlülüğe, zevk ve çıkar düşkünlüğüne tahammül edemeyen, içine kapanık bir genç kızken tanıştığı genç iş adamı Kandaules’ te, aradığı bütün dürüstlüğü ve doğallığı bulur ve saplantılı bir aşkla bağlanarak Kandaules’ le evlenir. Lydia’ yı yalancı, kalp kırıcı dış dünyadan koruyan güvenli kale, mükemmel ve efsanevi aşk, Kandaules’ te cisimleşmiştir. Fakat, Lydia` nın varlığı karşısında bir değersizlik ve tatminsizlik duygusuna kapılan Kandaules, övülme ve kıskanılma ihtiyacını bastıramaz ve asistanı Gyges’ i de alet ederek kurduğu bir planla, Lydia’ nın özenle koruduğu mahremiyetini tuzla buz eder. Sonrasında, mahremiyetine yapılan bu saldırıyı fark eden Lydia için acı dolu bir sorgulama ve cezalandırma süreci başlayacaktır.

OYUNCULAR

Lydia:Ceren Gücükatalak Kandaules:Burkay Dokuyucu
Gyges:Yezdan Kayacan Amalia:Itır Zeren

OYUNUN KÜNYESİ

Yazan-Yöneten: Burçak Çöllü Dramaturji: Onur Sarıgül
Koreografi: Anı Sağkan Müzik: Burçak Çöllü
Genel Sanat Yönetmeni:Sertaç Ayvaz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT