Mahşer-i Cümbüş'giller Kontratak - Erkek Gecesi

Tarihler: 20 Mayıs 2015 Çarşamba ~ 20 Mayıs 2015 Çarşamba 21:30

Yer: BKM Mutfak Sahne

Ücret: Numarasız Oturmalı - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Sinanpaşa Mah. Hasfırın Cad. Kazan Sok. No:3 Beşiktaş İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 20, 2015 ~ May 20, 2015

Mahşer-i Cümbüş ailesinden Kontratak Doğaçlama Tiyatro Topluluğu' nun yeni projesi, “Erkek Gecesi” isimli doğaçlama tiyatro gösterisinde, erkeklerin dünyasını bir Tiyatro Sporu müsabakası ile sizinle paylaşıyor. Bu tekrarı olmayacak geceye 21 Mayıs’ta yalnızca erkekler değil, hepiniz davetlisiniz... Geliniz, getiriniz!

Oyuncular : Fatih Günay, Güray Özcan, S. Sezgin Güvenç, Fatih Pestil
Doğaçlama Müzik Uygulama : Mustafa Eraslan
Doğaçlama Işık Uygulama: Deniz Gündoğdu

Tiyatro Sporu

"Modern doğaçlama tiyatro" nun en keyifli oyun biçimlerinden biridir. Türkiye'de İlk kez 2002 yılında Mahşer-i Cümbüş tiyatro topluluğu tarafından sahnelenmiştir. Geniş kitlelerce sevilen gösteri binin üzerinde temsil yapmıştır.

Tiyatro Sporu gösterisi, oyuncuların iki takıma ayrılması ile başlar. Takımlar seyircilerden alınan çıkış noktalarıyla “shortform” adı verilen kısa turlar oynayarak birbirleri ile müsabaka ederler. Her turun çıkış noktasını seyirciler belirler ve oyunun sonunda izledikleri oyunlara puan verirler ve gösterinin sonunda bu puanlar toplanır. Bu yanıyla gösteri “interaktif” bir hale gelir. Ortaya bir galip ve bir mağlup çıkar ya da her iki takımın da puanları eşitse gösteri beraberlikle sonuçlanır.

Bu doğaçlama gösteride kendiliğinden (spontane) düşünme ve canlandırma, yanılsamayı kırma, kara mizah, ironi gibi unsurlar esastır. Önceden yazılmış ya da çalışılmış herhangi bir metin yoktur. Özel bir kostüm olmadan oyuncular gündelik kıyafetleri ile sahnede yer alırlar. Çıplak sahne oyuncunun ve seyircinin hayal gücü ile şekillenir.

“Tiyatro Sporu” gösterisinde Seyirci oyuncudan kopuk, karanlık salonda görünmez silüetler değil oyuncunun her an dokunabildiği, hissettiği ve onun gücünden yararlandığı sahne arkadaşıdır. Tiyatro Sporu gösterisi seyirciyle birlikte bir “oyun” un oluşturulmasını sağlar.

Bir “Tiyatro Sporu” gösterisi asla tekrar etmez. Herşey o anda ve orada olur. Her şey o oyuna ve o seyirciye özeldir. Bu sebeple her oyun birbirinden farklıdır.

- 18 yaş sınırı vardır.
- Organizatör firma etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT