Mavi Sahne Çocuk Oyunları

Tarihler: 25 Nisan 2009 Cumartesi ~ 26 Nisan 2009 Pazar 25, 26 Nisan 2009 - Saat: 13:30

Yer: Halis Kurtça Kültür Merkezi

Ücret: 17,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Halis Kurtça Kültür Merkezi Gişe

Adres: Ressam Salih Erimez Cad. Merdivenköy, İstanbul Göztepe İstanbul

Telefon: 0216 357 28 36-37

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 25, 2009 ~ Nis 26, 2009

Oyun Saatleri
KÜÇÜK KEDİ TIRTIK - 11 NİSAN CUMARTESİ 13.30
MİNİK MAYMUN MUKİ - 12 NİSAN PAZAR 13.30
HANSEL VE GRETEL - 18 NİSAN CUMARTESİ 13.30
ŞİRİN AT TİTİ - 19 NİSAN PAZAR 13.30
KÜÇÜK PANDALAR - 25 NİSAN CUMARTESİ 13.30
KÜÇÜK KEDİ TIRTIK - 26 NİSAN PAZAR 13.30

KÜÇÜK KEDİ TIRTIK
Ellerindeki sahte haritaya aldanan iki kafadar Küçük Kedi Tırtık’la arkadaşlarını oyun oynadıkları çocuk parkında gizli bir define olduğunu sanmaktadırlar. Defineyi rahatça arayabilmek için çocuk parkındaki herkesi oradan uzaklaştırmak isterler Küçük Kedi Tırtık ve arkadaşlarının iki kafadara karşı yaptıkları mücadele komik bir dille anlatılmaktadır.
Oyunumuzda arkadaşlığın ve paylaşmanın önemi vurgulanmaktadır.
Kadro 2 teknik çalışan ve 7 oyuncudan oluşmaktadır. 1 saat 10 dakika süren oyunumuzda 14 şarkı yer almaktadır ve her birine özel koreografi uygulanmıştır.

MİNİK MAYMUN MUKİ
Ormandaki maymunları yakalayıp şehirde satan kaçak avcıların uçağı yine aynı ormana düşer.Avcıların elinden uçağın düşmesi sayesinde kurtulan "Minik Maymun Muki" inek Dom ve tavşan Ribbi’nin de yardımlarıyla, avcıların kaçırdığı diğer maymunları kurtarmaya çalışır. Muki ve arkadaşlarının, avcılarla olan mücadelesi oyunumuzda komik bir dille anlatılmaktadır.
Oyunda ana tema,çevre bilinci,ekolojik dengenin korunmasının gerekliliğidir. Ayrıca arkadaşlık duygusu, paylaşmak ve yardımlaşmak da oyundaki diğer mesajlarımızdır.
Oyunumuzda zengin bir dekor kullanılmıştır. Dekorda, çevre bilincinin yerleştirilmesine yardımcı olacak görsellik amaçlanmıştır.
Oyunumuzda 6 adet şarkı bulunmaktadır ve bu şarkıların her birine koreografi uygulanmıştır.Oyunumuz 6 oyuncu ve 2 teknik elemanla oynanmaktadır ve oyun süremiz 1 saattir.

HANSEL VE GRETEL
Grimm kardeşlerin aynı adlı masalından uyarladığımız müzikli çocuk oyunumuzda zengin olmak için yanlış yola sapan yetişkinler ile düştükleri zor durumdan kurtulmaya çalışan çocukların hikayesi komik bir dille anlatılmaktadır.
Oyunumuz 5 oyuncu 2 teknik çalışanımızla oynanmaktadır. Oyunumuzdaki şarkılara koreografi uygulanmıştır. Oyunumuz 1 saat sürmektedir.

ŞİRİN AT TİTİ
Şirin At Titi, arkadaşları köpekçik ve peksimet ile kraliçenin sarayında mutlu bir yaşam sürmektedir. Bir gün iki hırsız Şirin At Titi’yi gizlice kaçırırlar. Ağır işlerde çalıştırıp ona kötü davranırlar. Kraliçe atını her yerde aratır. Peksimet ve köpekçik onu her yerde ararlar. Şirin At Titi ve arkadaşlarının hırsızlara karşı mücadelesi komik bir dille anlatılmaktadır. Oyunumuzda yalan söylemenin büyük felaketlere yol açacağı anlatılmaktadır. Arkadaşlık duygusunun önemi vurgulamaktadır. Ayrıca çalışarak başarmanın önemi anlatılmaktadır.
Oyunumuzda 11 adet şarkı bulunmaktadır ve bu şarkıların her birine koreografi uygulanmıştır. Oyunumuz 6 oyuncu ve 2 teknik elemanla oynanmaktadır ve oyun süremiz 1 saattir.

Mavi Sahne Çocuk Oyunları

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT