Meyhanede

Tarihler: 02 Nisan 2011 Cumartesi ~ 02 Nisan 2011 Cumartesi 2 Nisan Cumartesi Saat: 21:00 - Saat: 21:0

Yer: Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi

Ücret: 20,00 TL

Nereden Alınır: www.mybilet.com, Mybilet satış noktaları ve Tiyatro Gişesi

Adres: Dereboyu Cad. Dere Çıkmazı Sok. No: 1 Ortaköy Beşiktaş İstanbul Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 236 10 27

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 2, 2011 ~ Nis 2, 2011

Bir Rum meyhanesinde o zamanlar kimsenin kimseyi hor görmediği, din dil ayrımı yokken herkesin biz dediği dönemlerde yaşanmış olması olası bir sohbetin tam arasında kalıyorsunuz. Seyirci olma şansınız yok. Orada kadeh kaldıran bir külhani ya da Madama sizsiniz.

1899`a hoş geldiniz.
Oyun daha tiyatro binasının sokağında başlıyor. Boncukçı kızlar, falcılar, pilavcılar sokakta. Her an bir omuz yiyebilirsiniz sağınızdan geçen bıçkın delikanlıdan.

Meyhane olur da rakı olmaz mı. Külhanlar ve yosmalar ikram ediyor rakınızı peynirinizi. Ve tabaklarda bulacaksınız Atatürk ün beyaz leblebisini.

MEYHANEDE`yi izlemeye geldiğinizde fuayede salataları yapmakta olan ve kocasından dayak yemiş Mina hanıma rastlayacaksınız. İçeride acem garson Araş yarım Türkcesiyle siparişinizi alıyor.

Moşe efendi henüz hariciyedeki odasının ampulünü söndürmemiş. Az sonra çıkıp gelecek.Ketum, kahvede son eli oynoor. Külhani Davut ise belinde saldırma, salınarak yolda. Meyhaneye geloor. Az sonra sahneye kimler gelecek kimler.

Rosa kocasını tutup kulağından meyhaneye getirip hesap soracak. Niko hem katil hem romantik. Hüznünü taşıyacak meyhaneye. Kakmacı Gabriyel usta her zamanki gibi huysuz. Aris in direkler arasından getirdiği sihirbaz Kirkor yaptığı numaralarla Davutu deli edecek.

Bayanlar baylar, Madamalar kokonalar hepsi bu oyunda... Daha kimse Neslihan YARGICI nın da meyhaneye sığınacağını bilmiyor henüz. Ve canlanacak anılarında kimlerin hayallerinin sahneye geleceğini.

Arkasından sahnede Anuş, Vartanuş ve Nika, Niko nun yosması, yosmanın ölmüş babası derken sahne dolup taşıyor. Başka bir hayata hoş gelmişsiniz.
Şöyle buyurun içeri... Tekrarı yoktur çünkü sahnede atılan bir adımın...

Yazar ve Yöneten: Kaan ERKAM
Oyuncular: Kaan Erkam, Sezer Soykok, Elçin Fakır, Ebru Yaşar Seçen, Aris Bayraktaryan, Neslihan Yargıcı, Diler Öztürk, Ethel Mulinas Araf

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT