Nasreddin, İnadın Sonu - Çocuk Oyunu

Tarihler: 26 Mart 2011 Cumartesi ~ 27 Mart 2011 Pazar Her Cumartesi – Pazar, saat 11.15 - Saat: 11:15

Yer: Profilo Kültür Merkezi

Ücret: ücretsiz

Adres: Profilo Alışveriş Merkezi, Mecidiyeköy Mecidiyeköy İstanbul

Telefon: 0212 216 43 69

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 26, 2011 ~ Mar 27, 2011

Halk kahramanı ve mizah ustası Nasreddin Hoca’nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazılan “Nasreddin, İnadın Sonu” oyunu, izleyen çocuklara var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğunu anlatan bir hikâye ve keyifli müziklerle sergileniyor. Simgelerle dolu bir anlatıma sahip hikayenin yanı sıra, 16 dans ve 21 şarkı ile zenginleşen oyun, çocuklar için oldukça ilgi çekici ve keyifli öğeler taşıyor. Geleneksel köy seyirlik oyunlarıyla fiziksel ve görsel tiyatronun bir sentezi olan oyunda, klarnet, saz, bendir, davul ve ritim sazlardan oluşan bir orkestra tarafından destekleniyor.

Sergilediği her oyunda, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra, onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı hedefleyen Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, yeni oyununda, Nasreddin Hoca’yı genç nesillere tiyatro aracılığıyla tanıtırken, aynı zamanda onlara geleneksel tiyatromuzdan bir örnek sunmayı amaçlıyor.

Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde, her Cumartesi – Pazar günü, saat 11.15’de ücretsiz olarak sunulacak “Nasreddin, İnadın Sonu” oyunu, 28 Mart 2011 tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek. (Ayrıntılı bilgi: 0212 216 43 69 numaralı telefondan alınabilir.)

Çocuklara sağlıklı ve besleyici ürünler sunan PINAR, bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Repertuarını çocuk edebiyatının seçkin eserlerinden oluşturmaya özen gösteren Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, oyuncusundan yönetmenine ve sahne tasarımcısına kadar profesyonel kadrosuyla bugüne dek 40’ı aşkın çocuk oyununa imza attı.

Yazan Yöneten: Özer Tunca
Dekor – Kostüm: Şakir Demirpehlivan
Kareograf: Tarkan Ertan
Müzik: Yar. Doç. Dr. Nedim Yıldız
Klarnet: Tarçın Çelebi, Bağlama: Gürhan Yüksel
Işık – Efekt: Erkan Karabulut – Mustafa Türkoğlu
Oyuncular: Muharrem Bayrak, Ömer Fırat Köker
Işık Yönt: Burcu Arslan, Mehmet K. Dostay, Cem Şener
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT