Needles & Opium

Tarihler: 25 Mayıs 2016 Çarşamba ~ 25 Mayıs 2016 Çarşamba 28 Mayıs 2016 20:30

Yer: UNIQ Hall

Ücret: 1. Kategori - 200.00 TL 2. Kategori - 168.00 TL 3. Kategori - 133.50 TL Öğrenci - 45.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 25, 2016 ~ May 25, 2016

20. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl yurt dışından 9, Türkiye’den 23 oyun, dans ve performanstan oluşan 32 gösteriyi ve zengin içerikli 18 yan etkinliği 25 farklı mekanda sanatseverlerle buluşturacak.

İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı.

Ortak Yapımcılar: Théâtre du Trident (Québec), Canadian Stage (Toronto), Théâtre du Nouveau Monde (Montréal), Adelaide Festival, New Zealand Festival, Le Grand T, théâtre de Loire-Atlantique, Les Quinconces-L'espal, scène conventionnée, théâtres du Mans, Célestins, Théâtre de Lyon, Le Volcan, Scène nationale du Havre, Festival de Otoño a Primavera (Madrid), ArtsEmerson: The World On Stage (Boston), NAC English Theatre with le Théâtre français du CNA and the Magnetic North Theatre Festival, Setagaya Public Theatre (Tokyo), LG Arts Center (Seoul), The Barbican (London), Istanbul Theatre Festival

Metin: Robert Lepage Yöneten: Robert Lepage İngilizce Çeviri: Jenny Montgomery Yönetmen Yardımcısı: Normand Bissonnette Oynayanlar: Marc Labrèche, Wellesley Robertson III Sahne Tasarımı: Carl Fillion Aksesuar Tasarımı: Claudia Gendreau Besteleyen ve Ses Tasarımı: Jean-Sébastien Côté Işık Tasarımı: Bruno Matte Kostüm Tasarımı: François Saint-Aubin Görsel Tasarımı: Lionel Arnould

İngilizce ve Fransızca; Türkçe üstyazılı.

1949 yılında bir gece uçakla Fransa'ya dönmekte olan Jean Cocteau büyülenme ve büyünün bozulmasının iç içe geçtiği Lettre aux Américains'ı yazar: Son filmi L'Aigle à deux têtes'in tanıtımı için gittiği New York'u henüz yeni keşfetmiştir. Aynı dönemde Miles Davis de ilk kez gittiği Paris'te eski kıtaya bebop'u götürmüş, Parisli caz tutkunlarını kendinden geçirmişti. "Je suis comme je suis"nin notaları havada uçuşurken Juliette Greco kollarını Davis'e açmıştı. Robert Lepage, bir yanılsama gösterisini andıran çarpıcı bir görsellikle yarattığı sahnelemeyle Needles and Opium'u ilk sahnelenişinden yirmi yıl sonra yeniden ele alıyor. Yeni bir sahne tasarımı, özgün görüntüler ve sahnedeki akrobat Cocteau'nün sözlerini ve Marc Labrèche'in duyarlık dolu ve dâhiyane performansını tamamlıyor. Sonuçta ortaya adeta hipnotize edici efektlerle dolu bir yapım, bizi büyüleyen ve ışığa doğru götüren bir gece çıkıyor.

Yaklaşık 95' sürer; ara yoktur.

Yaş sınırı: +14

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT