Nereye Gitti Bütün Çiçekler

Nereye Gitti Bütün Çiçekler

Tarihler: 08 Şubat 2017 Çarşamba ~ 08 Şubat 2017 Çarşamba 08 Şubat 2017 20:30

Yer: Massk Sahne

Ücret: - Tam 66.00 TL Öğrenci 46.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Maslak Mah. Akasya Sk. 2 T108 / 1 Sarıyer İstanbul

Web: http://www.massksahne.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 8, 2017 ~ Şub 8, 2017
Tuğrul Tülek'in yönettiği "Nereye Gitti Bütün Çiçekler" tiyatro oyunu, 8 Şubat'ta Massk Sahne'de izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

7 kadın, 7 farklı hikâye... Hepsinin tek ortak özelliği aynı yerde yaşamak zorunda kaldıkları gerçeği... En azından beli bir süre için yılın en iddialı oyunlarından biri "Nereye Gitti Bütün Çiçekler...

Hikayeleri anlatmak acıları azaltır mı?

“Nasıl olsa benim başıma gelmez.” dediğimiz felaketler gerçekten o kadar uzak mı?

Eve Ensler tarafından Bosna Savaşının ardından, kaleme alınan bu oyun, mülteci kampında yaşayan insanların ve yaşanan hayatın, kadınların gözünden anlatılmasıdır

Oyunu yönetmeni Tuğrul Tülek, sahnelemeyi yaparken, hikayeyi belirli bir coğrafyadan ve zamandan çıkarıp, ülkesizleştirmeyi, zamansızlaştırmayı, sadece bu soruna odaklanmayı ve hikayemizi yazarın da yaptığı gibi kadınların üzerinden aktarmayı tercih etmiştir.

Her kadının hikayesinin ayrı ayrı işlendiği, asla abartıya kaçmadan, fazla dramatize etmeden, tamamen ve dosdoğru aktarıldığı oyunun kahramanlarından biri, bu kamplardan birine gelip, insanları "iyileştirmeyi" devlet tarafından verilen görevle kabul etmiş Amerikalı bir psikolog.

Elbette konudan tamamen uzakta ve savaş olgusunu sadece medyadan takip eden birinin bu kampa geldiğinde yaşadığı şok ve değişim oyunun mihenk taşlarından birisi olacaktır.

Zira hayatındaki en travmatik vakaların anoreksik hastalar olduğunu düşünen bu kadın, Gerçek olgusuyla tanıştığında artık hayatındaki hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Oyunun diğer karakterleri, yine Amerikalı ancak çok kez savaş bölgelerinde bulunmuş bir travma danışmanı ve kampta yaşam mücadelesi veren farklı sosyo kültürel yapılardan gelen kadınlardır.

Kadın mülteciler kendi hikayelerini anlatırken, seyirci bir yandan savaşın ve mülteci olmanın korku ve çaresizliğine tanık olacak, diğer yandan da kadınların kendi aralarındaki ilişkilerin nasıl güçlendiğini görecek.

Müziğin hikayeyle iç içe geçtiği oyunda, oyuncuların enstrüman çalıp şarkı söylediklerine de şahit olacaksınız

Yönetmen: Tuğrul Tülek
Müzik Direktörü: Buket Bahar
Oyuncular: Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu Güler, Gözde Kansu, Melisa Doğu, Ece Yüksel

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT