Noter

Tarihler: 06 Nisan 2009 Pazartesi ~ 12 Nisan 2009 Pazar Her Pazartesi Saat 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Galata Perform

Ücret: Tam: 26 TL - Öğrenci: 11 TL

Nereden Alınır: Ticketturk Satış Noktaları, www.ticketturk.com, Ticketturk Çağrı Merkezi: 0212 478 06 00 ve Tiyatro Gişesi, www.vedigerseyler.com

Adres: Büyük Hendek Cad. No:21 Galata Kuledibi Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 99 91

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 6, 2009 ~ Nis 12, 2009
DİKKAT! BU NOTER FARKLI BİR NOTER!
İzleyicisinin tiyatro mekanına girdiği andan itibaren kendisini noter binasının içindeki bir müşteri gibi hissedeceği “NOTER” adlı yeni tiyatro oyunu “Ve Diğer Şeyler Topluluğu” tarafından 12 Ocak – 20 Nisan 2009 tarihleri arasında her Pazartesi saat 20:30’da GalataPerform’da sahneleniyor.

Risk almaktan kaçınmayan bir tiyatro alanı yaratma hedefiyle kurulan “Ve Diğer Şeyler Topluluğu”; yeni oyunu “NOTER” ile tiyatro severlerle buluşuyor. Yeşim ÖZSOY GÜLAN’ın yazıp yönettiği “NOTER”in dekoru; oyunun sahneleneceği mekâna girildiği andan itibaren, seyirciyi gerçek bir noter ortamına taşıyor. Dekorun, seyirci-oyuncu alanı ayrımını bozan ve yeniden kurgulayan bir yapıya sahip olması da izleyiciyi oyunun içine çekiyor.

Bireyin devletle burun buruna geldiği kurumlardan biri olan noterde geçen oyun, devlet ve kişi arasındaki boşluklar ve sessizlikler üzerine kurulu. Bugünün Türkiye’sinin görünür kılındığı “NOTER”de, devletin bireyden üstün tutulduğu bir yapının içinde yaşanan karşılaşmalar konu ediliyor.

Günümüz Türkiye’sinde farklı nedenlerle susturulan, sessizleştirilen, yeri geldiğinde öldürülen bireyin yakarışı, oyunun tümüne, özellikle de sürprizli sonuna hâkim oluyor. Oyun, noter ortamına dayanarak, bir ses ve sessizlikler bütünü olarak yorumlanıyor. Ancak, bu noter alışılageldik bir noter değil; sararmış sayfaların, eski masaların, dolapların ve bıkkın yüzlerin ardında çok garip şeyler oluyor!

“Ve Diğer Şeyler Topluluğu” tarafından sahnelenen “NOTER” adlı tiyatro oyunu, 12 Ocak 2009 tarihinden itibaren her Pazartesi saat 20:30’da GalataPerform’da izlenebilir.

Yazan & Yöneten: Yeşim Özsoy Gülan
Dramaturji: Ceren Ercan
Dekor & Kostüm Tasarım: Bahar Uyandıran
Makyaj: Aslı Ersüzer
Işık Tasarımı: Enver Başar
Müzik Danışmanı: Alper Maral
Reji Asistanı: Lara Aysal
Sanat Danışmanı: Genco Gülan
Fotoğraf: Ali Karatuna / Alengirhane Fotoğraf
Oyuncular: Saydam Yeniay, Koray Tarhan, Ayşe Burcu Eren, Özer Arslan, Batur Belirdi, Mark Levitas, Buket Yanmaz, Nükhet Akkaya, Emre Yetim, Selin Zafertepe, Neşe Mengüloğlu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT