Ophelia'nın Hamleti

Ophelia'nın Hamleti

Tarihler: 28 Eylül 2019 Cumartesi ~ 28 Eylül 2019 Cumartesi 20.30

Yer: ikincikat

Ücret: Tam 40.00 TL Öğrenci 30.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Karaköy Emekyemez Mah. Sarı Zeybek Sok. Demirci Fettah Çıkmazı No:2 Kat: 2 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 32 47 - 0545 462 45 28

Web: http://www.ikincikat.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 28, 2019 ~ Eyl 28, 2019

Özellikle geçtiğimiz yüzyılın son diliminden itibaren tiyatroya çağının ruhuna uygun yeni bir dil kazandırma çabası profesyonel tiyatro sanatçılarının genel eğilimidir. Tiyatronun edebi yönünü geri plana itip bedensel bulunuşunu,şimdi ve burada gerçekleşiyor oluşunun büyüsünü ön plana çıkarmak bize performans sanatının gelişim hızının anahtarını verir. Bu durum metni tamamen yok edebilecek güce sahip değilse de metinlerin kurulumunu değiştirmiştir. Artık tiyatro yalnızca bir metni canlandırmak için gerçekleştirilen bir performans değildir. Aksine, metin performansa hizmet etme yükümlülüğündedir.

Ophelia’nın Hamlet’i uyarlaması, W. Shakespeare’in “Hamlet” metnindeki Ophelia karakterinin kurulumunun, Heiner Müller’in “Hamlet Makinesi” metni katkısıyla sorgulanmasıdır. Ophelia artık erk baskısına karşı kendisine dayatılan kaderi yeniden yazma çabasındadır. O bir semboldür. İntihar etmeyi reddeden “kadın”dır.

Projenin fikri oyunun yönetmeninin 2011’de Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro / Oyunculuk bölümü lisans bitirme tezi aşamasında şekillenmiştir. Sahneleme sürecinde fiziksel tiyatronun olanaklarına başvurulmuştur. Belli durumlar alternatif buluşlarla yorumlanmıştır.

Oyuncular: Sevcan Sini, Özgür Molla
Yönetmen: Esra Tarhan
Işık Tasarımı / Sahne Teknisyeni: Engin Doğan
Müzik: Gökay Kaçanoğlu
İllüstratör & Grafik Tasarımı:Alpgiray Kelem

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT