Personas Kuartet

Personas Kuartet

Tarihler: 16 Şubat 2020 Pazar ~ 16 Şubat 2020 Pazar 19:00

Yer: Teras Tiyatro

Ücret: Tam 60.00 TL Öğrenci 40.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Vişnezade Mah. Sporcu Adil Sokak/ no 2A Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0530 415 89 39

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 16, 2020 ~ Şub 16, 2020
Personas Kuartet, sizlerle olacak.

"İnsanlara karşı sürekli anlayışlı ve uyumlu davranman beni delirtiyor! Gerçekten ne düşündüğünüsöyleyecek cesaretin yok!"

İlknur Güneş'in yazıp yönettiği ilki "Sesler" oyunu olan üçlemenin ikinci oyunu "Personas Kuartet" modern dünyada bireylerin kendilerini, hayatı ve düzeni sorgulamalarını kadın bakış açısıyla anlatmakdır. Farklı statüden ve farklı bakış açılarına sahip iki kadının tüm kadın ve erkekleri temsil eden sohbeti, çağımız insanın içine sıkışıp kaldığı toplumsal roller, statüler, ekonomik, ahlaki ve psikolojik kavramlar üzerinedir. İki kadın da sahnede sürekli kendilerini ifade etmeye kanıtlamaya ve sadece iyi yönlerini ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bireylerin çağımızda iletişimsizliği,duygularını ifade edememeleri, kendilerini iyileştirme çabaları, yakınlaşma korkukları ve sadece gösterdikleri ya da onlardan beklenen bireyler gibi olmaya çalışmaları anlatılmaktadır. Kadınların yanı başında bulunan idleri ise onların gerçekten ne hissettiklerini, ne düşündüklerini ve gerçek davranışlarını oynamakta ve modern insanın arketiplerini ve personalarını açığa çıkarmaktadır.

"Kıskandırayım mı? Bak o konuda pek iyi değilim! Nasıl kıskandırayım? Mağrur mu olayım yoksa havalı mı? Yoksa onu küçümseyeyim mi? Zengin ama yapayalnız bir kadın olduğunun altını mı çizeyim yoksa kocası iş adamı olduğu için aldatılmış olabileceğini mi ima edeyim? Ya da dur! Politikadan bahsedip, onun cahilliğini mi vurgulayayım? Cana yakın davranıp yüz göz mü olayım? Manevi olarak doyuma ulaşmış sanatçı edebiyatı mı yapayım? Yoksa aynı statüdeki kadınların dayanışması üzerine mi yoğunlaşayım? Ne dersin?"

Yazan / Yöneten: İlknur Güneş
Oyuncular: Ayten Bahar, Ebru Kaymakçı, Eylem Abalıoğlu, Zeynep Bartın
Koreografi: Utku Demirkaya
Hareket Tasarımı: İlknur Güneş
Kostüm Tasarımı: Yusuf Unay
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Fotograf: Sidar İnan Erçelik
Afiş Tasarımı: İrem Çağla Yıldırım
Asistanlar: Seher Özkan , Cemre Er

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT