Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi

Tarihler: 27 Mart 2011 Pazar ~ 27 Mart 2011 Pazar 27 Mart Pazar Saat: 18:30 - Saat: 18:30

Yer: Tiyatro Pera Eren Uluergüven Sahnesi

Ücret: Tam: 28,50 TL - Öğrenci: 18,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Tiyatro Pera Eren Uluergüven Sahnesi gişe

Adres: Sıraselviler Cad. No:70 Taksim Beyoğlu İstanbul Taksim İstanbul

Telefon: 0212 245 44 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 27, 2011 ~ Mar 27, 2011

Nesrin Kazankaya’nın yazıp yönettiği “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” adlı oyun 13 Kasım Cuma günü prömiyer yaptı.Yönetmen yardımcılığını Zeynep Özden’in, dramaturgisini Şafak Eruyar’ın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın, dekor-kostümü Nilüfer Moayeri’nin yaptığı oyunda görev alan sanatçılar: Nesrin Kazankaya, Defne Halman, Can Başak, Erdinç Anaz.

1980 Askeri darbesiyle geride bir oğul bırakıp yurt dışına iltica eden kadın, yıllar sonra İstanbul’a döner. Kadını havaalanında, genç bir delikanlı olan oğlu karşılar. Gerilimli tanışmanın(buluşmanın) ardından kadın, üniversite yıllarından arkadaşını ziyarete gider. Uzun zamandır görüşmeyen iki kadın, geçmişi hüzün ve coşkuyla anımsayarak özlem giderirler. Öğrenci derneğinden birlikte çalıştıkları arkadaşın kocasının eve gelmesiyle üçlü tamamlanır.

Sosyalist dünya görüşünden ödün vermeyen savaş muhabiri kadın, bugünkü var oluşunu liberalizme evrilmesine borçlu olan adam ve ailesiyle bir yaşam paylaşmanın ötesine geçemeyen karısı, gece boyunca geçmişi, bugünü konuşurlar. Kadın oğluyla barda bir araya gelir. Oğul anne arasında terk edilme, özlem, öfke, sevgi üzerine hüzün dolu duygusal bir çatışma yaşanırken karı koca arasında da yıpranmış bir ilişkinin hesaplaşması sürer. Geçmişin dayanılmaz ağırlığında amansızca çıkış yolu ararlar. Kadın, arkadaşla yeniden bir araya geldiğinde geçmişin kirli gizleri de tüm gerçekliğiyle ortaya çıkar. Yazgılarını belirleyen darbe bir kez daha yaşamlarını alt üst eder ve vedalaşma kaçınılmaz olur.

Yönetmen: Nesrin Kazankaya
Yönetmen Yardımcısı: Zeynep Özden
Dramaturgi: Şafak Eruyar
Dekor-Kostüm: Nilüfer Moayeri
Oyuncular:Nesrin Kazankaya, Defne Halman, Can Başak, Erdinç Anaz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT