Rüya ve Maskeler

Tarihler: 19 Ocak 2020 Pazar ~ 19 Ocak 2020 Pazar 19 Ocak 2020 20:00

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Ücret: 1. Kategori - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Ataköy 9.kısım, Atrium yanı 34156 Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 661 38 94-95

Faks: 0212 559 61 74

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 19, 2020 ~ Oca 19, 2020
Rüya ve Maskesler, yeni sezonda da sizlerle!

Bu proje BIOMECHANICS HUMATERRA MODERN DANS PROJESİ’nden doğan bir proje. Biomechanics, engelli sanatçılar için Avrupa çapında artistik rekreasyonu teşvik etmeyi amaçlayan evrensel bir sahne sanatları projesidir. Avrupa Birliği’nin Kültür Programı tarafından desteklenen ve Yunanistan (Dagipoli Dance Co.), İtalya (Il Cortile) ve Türkiye (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) ortaklığında yürütülmüştür.

Gerçek yaşamdan esinlenerek oluşturulan “Rüya ve Maskeler”in hikayesi, abartılmış gibi dursa da, çağımız insanının,  insan sorununa/engelliye olan ilgisizliği, ötekileştirmedeki başarısı ve  yabancılaşmasını ele alıyor. 

Hikayenin özü, bize, mücadele edildiğinde, toplum üzerinde nasıl da etkileyici rolde olunabildiğini, empati yapıldığında birlikte aşılamayacak hiçbir engelin bulunmadığını anlatmayı amaçlıyor.

Engelsiz dansçıların empati yaparak, engelli dansçıların sorunlarını aşmada oynadıkları rolün de anlatıldığı bu projede; Rüya ve Maskeleri Sergileyen Ekip; 5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 7 engelsiz, Toplam: 13 dansçıdan oluşmaktadır.

Oyunun geliri; TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’ne (Gürpınar-Beylikdüzü) destek amaçlıyla sergilenmektedir. Kurumlar vergi indiriminden faydalanabilmektedirler.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; ağır bakıma muhtaç, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde olan omurilik felçlilerine ücretsiz hizmet sunmak üzere, 2009 yılında, İstanbul Beylikdüzü-Gürpınar’da, 24 yatak kapasiteli, 16 kişilik profesyonel kadronun yer aldığı ve duyarlı iş adamı merhum Hüsnü Ayık’ın büyük destekleri ile tamamladığı Bakım Merkezi Projesi’ni hayata geçirmiştir. Ağır engelli grubunda yer alan omurilik felçlilerinin, yaşadıkları en önemli sorunlardan biri  bakım hizmetidir. Büyük bir çoğunluğu başkalarına bağımlı yaşamak zorunda kalmaktadır. Bu durum, hem omurilik felçlisi için, hem de bakım hizmetini veren aile bireyleri için oldukça zorlu süreçler içermektedir. Bu nedenle psikolojik, sosyal ve ekonomik birçok problemle karşı karşıya kalmaktadırlar.  

Bakım Merkezimiz kalan kişilere; sadece barınacak  bir yer sağlamakla kalmamakta; psikolog yardımı ile terapi hizmeti, fizyoterapi uzmanı eşliğinde fizik tedavi hizmeti, irtibatta olduğu hastane ve sağlık kurumları aracılığı ile ameliyat ve tedavi hizmetleri,  kişisel bakımlarına yönelik tüm ihtiyaçları,  sosyal yaşama katılımlarını geliştirmek üzere mesleki, kişisel gelişim ve hobi kursları vermekte, spor etkinlikleri ve gezi programları düzenlemektedir.  Ve tüm bu hizmetler ücretsizdir.

TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’nden; 18 yaşını doldurmuş, bakımını üstlenecek kimsesi olmayan, Türkiye’nin çeşitli illerinden, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde olan omurilik felçlileri yararlanmaktadır.  

Bakım merkezinin giderleri toplumsal dayanışma, bağışlar, yapılan ulusal ve uluslararası projeler ile karşılanmaya çalışılmaktadır.

TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi’nin tanıtım videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=H0rfAxC9yU4

- Biletinizi yazdırmayı unutmayınız- Numarasız oturma düzeni vardır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT