Şahane Züğürtler

Tarihler: 28 Mayıs 2011 Cumartesi ~ 28 Mayıs 2011 Cumartesi 28 Mayıs Cumartesi Saat: 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Haldun Dormen Tiyatrosu

Nereden Alınır: Tiyatro gişe

Adres: Ergenekon Cad. No:98 Pangaltı Şişli İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0212 230 67 51

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 28, 2011 ~ May 28, 2011

Komedi oyunları içinde bir meselesi olan.Oyunu seyreden insanların aklında özel bir yer etmiş olan muhteşem bir komedi.

Jacques Deval`ın oyunu ‘‘Şahane Züğürtler’’, Bolşevik Devrimi`nden sonra Finlandiya’ya oradan da Paris’e kaçan Düşes Titiana Petrovna ve Prens Kuratief’in komik maceralarını anlatıyor.

Düşes ve eşi olan prens Paris de parasız bir şekilde bir pansyon odasında yaşamaktadırlar.Fakat devrim sırasında Çarın emanet ettiği 4 milyar değerinde altın hakkında da tasarufa yetkilidir.

Buna rağmen maddi zorluk çekerlerken ellerinden çarın emanet etmiş olduğu paranın peşinde olan dalkavuklarla ,simsarlarla ve bankacıların baskılarıyla uğraşmaktadırlar.Kalmış oldukları pansyonun bakıcısındam zengin bir evde hizmetçilik ve uşaklık yapmak için bir adres alırlar.

Bu adresde ise sonradan görme zenginler oturmaktadır.Evde işe başladıktan sonra oluşan komikler sinsilesiyle dolu seyredilmesi gereken muhteşem bir oyun.

Yazan: Jacques Deval
Yöneten: Savaş Mutlu
Oyuncular: Nursel Ergin, Tuncay Tarhan, Eraslan Sağlam, Yelda Serbes, Erdem Topuz, Adilcan Demirel, İbrahim Tül, Aynur Tokluoğlu, Tuğba Sağlam, Simge Altay
Şahane Züğürtler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT