Salaklar Sofrası

Tarihler: 28 Nisan 2019 Pazar ~ 28 Nisan 2019 Pazar 28 Nisan 2019 20:30

Yer: Profilo KM Küçük Salon

Ücret: * Etkinlikte 1 Alana 1 Bedava kampanyası bulunmaktadır. - Tam : 67.50 TL - Öğrenci : 47.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Cemal Sahir Cad. No: 33 Profilo Alışveriş Merkezi Zemin A Şişli İstanbul

Telefon: 0212 216 44 00

Faks: 0212 216 44 10

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2019 ~ Nis 28, 2019
Salaklar Sofrası (Le Diner de Cons), 28 Nisan'da Profilo Kültür Merkezi sahnesinde...

DIONYSOS TİYATRO,  2018 -2019 tiyatro sezonunun 3.oyunu  ödüllü Fransız komedisi  ‘’SALAKLAR SOFRASI’’nda  Türk Sanat ve Sanatçıları için çok önem taşıyan bir ilke imza atıyor. Oyunda kullanılacak sanat eserleri Türk Resim ve Heykel Sanatının gelecek için umut vaad eden genç heykeltraş  ve ressamlarının en nadide çalışmalarından oluşacaktır. Oyun sonunda eserleri sahiplenmek isteyen izleyiciler sanatçılarımızdan bu eserleri satın alabilecektir.  

DIONYSOS TİYATRO, bu duyarlı adımla hem ülkemiz sanat disiplinleri arası dostluk ve dayanışma duygusunu güçlendirmekten , hem de tiyatro sanatının ölümsüz ışığı altında bu nadide tablo ve heykellerin izleyicilerin ve sanatseverlerin beğenisine sunulmasına olanak tanıyacak olmaktan mutluluk ve gurur duymaktadır. 

Yazarı Francis Veber tarafından sinemaya da uyarlanan ve başta CESAR olmak üzere pek çok ödül kazanan incelikli toplumsal hicvin başarıyla yansıtıldığı, Fransız farsının tipik ve en başarılı örneklerinden olan “SALAKLAR SOFRASI” bu kez nitelikli başyapıtlarıyla dikkat çeken DIONYSOS TİYATRO’nun farklı yorumuyla Türk seyircisi ile buluşuyor. 

Sanat içinde Sanat Felsefesinden ve idealizminden yola çıkan ve ilk defa bir tiyatro eserinin içinde diğer sanat eserlerinin de hayat bulabildiği ve sergilenebildiği bu özel sanat buluşması ülkemiz sanatı adına büyük bir nefes alma niteliği taşıyor. 

OYUN HAKKINDA
Yazan : Francis Veber
Çeviren : Coşkun Tunçtan
Yöneten : Erdem Topuz
Kostüm Tasarım : Onur Uğurlu

Fransua Pignon : Erdem Topuz
Pierre Brochant : Eraslan Sağlam
Christine Brochant : Arzu Suriçi Kireççi
Just Leblanc : Işık Tolgay
Marlene  Sasseur : Ece Dikmen
Lucien Cheval : Utku Çetin 

Paris'te yaşayan bir yayıncı ve sanat koleksiyoncusu olan Pierre Brochant, haftalık olarak düzenlenen 'Salaklar Günü'nün daimi üyelerinden biridir. Çarşamba günleri gerçekleşen bu etkinliğe, tanınmış Paris’li işadamları katılır ve misafirlerin getirdiği gerçekten de garip kişilikleri ve alışkanlıkları olan ve “salak” diye nitelendirdikleri insanlarla dalga geçip eğlenmek ön şarttır. Bir yarışma bile düzenlenir ve sonunda şampiyon 'salak' seçilir. Bu kişiyi partiye getiren üye de büyük ödülü kazanır. Talihinin döndüğüne emin olan Brochant, François Pignon isimli bir maliye bakanlığı çalışanını bulmuş ve onun son derece aptal bir adam olduğunu fark etmiştir. Artık büyük ödülü kazanacağından emindir... Ancak işler tahmin ettiği gibi gitmez ve oyun birbirinden tuhaf tesadüflerle devam ederken acaba gerçekte hangimiz salak sorusunu da bizlere sormaktadır. 

Burjuva dünyasının duygusal değerlerden kopmuş sığ, niteliksiz ve yüzeysel yapısını zaman zaman trajikomik öğelerle seyircisine anlatan oyun, DIONYSOS TİYATRO’nun dinamik rejisi ve inanılmaz komedi zamanlamasıyla “BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” ve “OBLOMOV” dan sonra sezonun üçüncü oyunu olarak perde diyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT