Sığıntılar

Sığıntılar

Tarihler: 17 Ocak 2017 Salı ~ 17 Ocak 2017 Salı 17 Ocak 2017 20:30

Yer: Ezop Sahne

Ücret: 1. Kategori - Tam: 34.00 TL Öğrenci: 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 17, 2017 ~ Oca 17, 2017
Sığıntılar oyunu, ocak ayında Ezop Sahne'de sizlerle olacak.

"Oyun, yabancı bir ülkede, aynı odayı paylaşan iki zıt karakterin hikayesini anlatır. Az gelişmiş bir ülkenin kırsal bölgesinden, gelişmiş bir ülkeye göç etmiş, daha çok para biriktirebilmek için hem üretim araçlarına hem de kendine karşı yabancılaşmış, kısa vadeli çıkarcılığı, saflığı, yalancılığı, ülke özlemini ve mal sahibi olma tutkusunu simgeleyen köylü-işçi (XX) ile onun karşısında, ona taban tabana aykırı, yurdundan politik nedenlerle kaçmak zorunda kalmış bir aydının (AA) hikayesidir.

Bu isimsiz karakterlerden XX’in derdi; yeteri kadar para biriktirdiğinde ülkesine, ailesinin yanına geri dönmek iken, politik sebeplerden dolayı memleketini terk etmek zorunda kalmış oda arkadaşı AA’nın derdi ise; kendisi, toplumu ve tarihiyle yaşadığı yoğun hesaplaşmalar içinde, kölelik ve özgürlük üzerine yazmaya çalıştığı yapıtını tamamlamaktır. 

Oyunun sonuna doğru bu iki insan, artık oyunun başındaki kimliklerini korumaktan çok uzakta, değişime uğramış kişilere dönüşerek kendi bilinçleri üzerine katlanır.

Bu bağlamda amacımız; günümüz dünyasında yaşanan kimlik, aidiyet, yabancılaşma, göç, göçmen, mülteci, kölelik ahlakı, şiddet vb sorunları, evrensel ve birey odaklı bir yaklaşımla, kendi kültürel değerlerimiz çerçevesinde irdeleyerek yorumlamaktır.

*Oyun İngilizce üstyazı seçeneğiyle sahnelenmektedir."

Yazar: Slawomir Mrozek
Çevirmen: Zihni Küçümen
Dramaturji, Yönetmen: Polat Niloğlu
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Değirmenci
Oyuncular: Mehmet Küçük, Barış Ayas
Ses - Işık - Dekor - Kostüm Tasarımı: Polat Niloğlu, Fire up 
Afiş : Yalçın Gözüküçük
Prodüksiyon: Fire Up

- 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.- Oyun ingilizce üstyazı seçeneğiyle sahnelenmektedir.- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.- Organizatör firma programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Etkinlik mekanına yiyecek ve içecek sokmak yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT