Tahterevallide Aşk

Tarihler: 20 Nisan 2009 Pazartesi ~ 20 Nisan 2009 Pazartesi 20 Nisan 2009 Pazartesi saat 20.30 - Saat: 20:30

Yer: Muammer Karaca Tiyatrosu

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Tiyatro Gişesi

Adres: İstiklal Caddesi Muammer Karaca Çıkmazı No:3, Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 44 56

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 20, 2009 ~ Nis 20, 2009
TİYATRO BOYALI KUŞ’TAN ÜÇÜNCÜ OYUN: Tahterevallide Aşk: “Aşk Nedir Gerçekten?” www.tahterevallideask.com
ŞUBAT AYINDA YENİ HİKAYELERLE…

Herkesin bir aşk hikayesi vardır, eninde sonunda… Dostlarına anlattığı, paylaştığı, belki de sadece kendine sakladığı… Belki hüzünlü, belki sevinçli, belki mutsuz… Hayatımı anlatsam roman olur, der, anlatamaz. Belki de doğru ifade edemeyeceğinden korkar, belki de paylaşmak istemez…
Hayatınızı yazın oyun yapalım dedik, bizlerde. Aşk hikayelerini yazıyor insanlar… Belki hüzünlü, belki sevinçli, belki mutsuz… Tiyatro Boyalı Kuş olarak da bizler, bunları oyunlaştırıyoruz. Seyircilerimizle paylaşmak için…
Aşkı anlayabilmek, anlatabilmek için….
Tiyatro Boyalı Kuş’un yeni oyunu Tahterevallide Aşk seyirci-yazarların oyunu… Seyircinin oyunu…

Deneysel bir tiyatro projesi olan Tahterevallide Aşk, gerçek insanların gerçek aşk hikayelerini oyunlaştırıyor. Birbirinden farklı aşk hikayelerinden oluşan Tahterevallide Aşk, kadın ve erkek arasındaki çatışmalı ilişkiyi sorguluyor.
Ayrılığın, tanışmanın, buluşmanın, kavuşmanın, kavuşamamanın hikayesi…
Tutkunun, hüznün, acının, mutluluğun hikayesi…

Yazanlar: Hayatımı yazsam oyun olur yazarları
Uyarlama, Reji ve Görsel Tasarım: Jale Karabekir
Dramaturji ve Fotoğraf: Murat Hasarı
Oyuncular: Deniz Bolışık, Şerif Bozkurt
Kostüm: Ertuğ Altınay
Işık: Ahmet Çay
Dans Koreografi: Seza Sinanlar
Asistanlar: Rahmet Uysal, Nelin Dükkancı

jale karabekir (uyarlama/reji)
1999 yılında İstanbul Üniversitesi Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Dostlar Tiyatrosu`nun Simyacı adlı oyununda Mehmet Ulusoy’un asistanlığını yaptı. Çocuk Tiyatrosu alanında İstanbul ve İzmit’te birçok grup ile çalıştı. 1997 yılında kadın gruplarıyla çalışmaya başladı. 2000 yılında Kanada’da Headlines Theatre`ın düzenlediği "Yaşamak için Tiyatro (Theatre For Living)" adlı atölye çalışmalarına katıldı. Döndükten sonra Augusto Boal’ın Forum Tiyatrosu tekniğiyle çalışmaya başladı. İstanbul Kültür ve Sanat Haritası, Tiyatronline, Zipistanbul, Varlık, Pazartesi, Üç Ekoloji, Amargi ve Çerçevesiz Sanat gibi dergilerde tiyatro yazıları yayınlandı. Tiyatro edebiyatı üzerine araştırmalar yapmayı hedefleyen Dramaturji Atölyesi`nin kurucu üyelerinden. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok atölye çalışması düzenledi; söyleşi ve konuşmalara katıldı, ulusal ve uluslararası konferanslarda bildiriler sundu. Dünya çapında bir " ağ" olan Magdalena Project`in Yugoslavya`da düzenlediği "Su Savaşları (Water Wars)" adlı projesinde yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü`nde "Kadınların Özgürleşmesi İçin Bir Strateji Olarak Performans: Okmeydanı Toplum Merkezi’nde Ezilenlerin Tiyatrosu Pratikleri" adlı yüksek lisans tezini tamamladı. Bu bölümde dört yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı.

deniz bolışık (oyuncu)
2005’te Hacettepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2007-2008 tiyatro sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Toby Wilsher’in yönetmenliğindeki Kral Dairesi adlı oyunda; Eşref Saati, Nazlı Yarim, Ayrılık, Kırık Kanatlar, Hisarbuselik adlı dizilerde; 2008 yılında Kelebek adlı uzun metrajlı filmde oyuncu olarak görev aldı.

şerif bozkurt (oyuncu)
2003’te Hacettepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2006 arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda “Yaşasın Tiyatro”, “Çizmeli Kedi”, “Boyacı”, “Sihirli Kaval”, “Kalpaklılar”, “Fehim Paşa Konağı” ve “Bir Şeftali Bin Şeftali” adlı oyunlarda rol aldı. 2004’te İzmir Sanat Tiyatrosu’nda “Hansel ile Gratel” adlı oyunda oynadı. 2007 yılında sinema filmi “Ders Zamanı”nda çalıştı. Çeşitli televizyon dizilerinde oyunculuk ve İzmir Radyosu’nda seslendirme yaptı. Tiyatro Boyalı Kuş’un Çernobil’den Sesler adlı oyununda rol aldı. 2008 yılında Çağan Irmak`ın Issız Adam adlı filminde görev aldı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT