Tiyatro Açıkça-Müfettiş

Tarihler: 19 Aralık 2009 Cumartesi ~ 19 Aralık 2009 Cumartesi 19/Aralık/2009 Saat:15:30 - Saat: 15:30

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Ücret: 25,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Barış Manço Kültür Merkezi Gişe

Adres: Caferağa Mah. Moda Caddesi. Nail Bey Sok. No:37 İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 418 16 46 - 418 95 49

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 19, 2009 ~ Ara 19, 2009
BİR GOGOL KLASİĞİ “MÜFETTİŞ” AÇIKÇA’DA…

Dünya edebiyatının en ünlü kalemlerinden Gogol’ün klasikleşen yapıtı “Müfettiş” ikinci sezonunda seyircisiyle buluşacak. Gogol’ün “acımak için güldürmek” amacıyla yazdığı eserinde, Çarlık Rusya’sındaki yozlaşmış bürokratik yapı ve soylular sınıfı; çıkar ilişkileri, aymazlık, dedikoduculuk, adam satmacılık gibi konular etrafında ele alınarak ciddi biçimde eleştiriliyor.

Güncelliğini önemli ölçüde koruyan eser; koltuk hırsı ve iktidara yaranma çabalarını işleyerek izleyenleri bir kez daha kendileriyle ve yaşadıkları toplumla yüzleşmeye zorlayacak.

“Müfettiş” in konusu kısaca şöyle : Kasabanın bir müfettiş tarafından denetleneceğini öğrenen başkan ve ekibi, tüm pisliklerin üstünü örtmeye çalışır. Başkanın kızı ve eşi müfettişe hayranlık besler. Başkan yandaşları birbirlerini müfettişe şikayet ederlerken, tüccar, esnaf ve halk bu kurtarıcıya sığınmaya çalışırlar. Kasabanın tüm gerçekleri ortaya çıkmış, maskeler düşmüştür. Ancak onları bir sürpriz beklemektedir.

Tiyatro Açıkça-Müfettiş

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT