Türk - Alman Pazarı ´Kabine´ Başlıyor!

Tarihler: 11 Kasım 2010 Perşembe ~ 14 Kasım 2010 Pazar Garajİstanbul - Saat: 6:0

Yer: Garajİstanbul

Ücret: Tam: 25,00 TL İndirimli: 20,00 TL Öğrenci: 15,00 TL

Nereden Alınır: www.garajistanbul.org

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No: 11/A, Galatasaray / İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 44 99

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 11, 2010 ~ Kas 14, 2010

garajistanbul ve Theatre Freiburg ortak yapımı olan kabine, iki ülkenin ikonlarını;Ajda Pekkan, Alice Schwarzer, Bülent Ersoy, Christoph Schlingensief, Deniz Gezmiş, Duygu Asena, Gudrun Ensslin, Joseph Goebbels, Helmut Kohl, Hrant Dink, İhsan Doğramacı, Jan Ullrich, Joseph Beuys, Kemal Sunal, Marlene Dietrich, Martin Heidegger, Papa Benedict XVI, Tanju Çolak, Turgut Özal, Ziya Gökalp aynı oyunda buluşturuyor.

Kabine, 2008-2010 yıllarını kapsayan, Alman Bundes Kültür Stiftung’un desteğiyle Wanderlust projesi kapsamında gerçekleşen iki yıllık bir tiyatro projesi. Almanya’dan Theater Freiburg ile Türkiye’den garajistanbul’un geliştirdiği bir ortaklık, iki yıl süren araştırmalar sonucunda oluşan bir ortak yapımdır.

Projenin birinci aşaması sanatçıların tanışması ve birlikte üretmesiydi, ikinci aşaması ise oyun değişimi. Oyun değişimi aşamasında garajistanbul’un Muhabir oyunu Freiburg’a turne gerçekleştirdi. Theatre Freiburg’dan ise Palavracılar ve Dolandırıcılar oyunu garajistanbul’da oynadı. Şimdi iki ülkenin sanatçıları ortaklaşa gerçekleştirdikleri Kabine- Bir Türk Alman Pazarı oyununu sunuyorlar.

Kabine projesi süreci, Türk ve Alman sanatçıların gözlemlerinden, araştırmalarından beslendi: Alman sanatçılar İstanbul’da Türklerin, Türk sanatçılar Freiburg’da Almanların gerçekliklerini keşfetti.

“öteki” benim kültürel kimliğimi nasıl algılıyor?

“öteki” benim kimliğimin içinde ‘yeni’ olan neyi keşfediyor?

“öteki” benim ikonlarımı nasıl tanımlıyor?

Her iki ülkenin kültürel kimliğini belirlediğine inandığımız 20 ikon, Kabine projesinde yer alan 10 sanatçı ile buluşuyor, bu 30 kabine üyesi birbirleriyle yüzleşiyor: Turgut Özal ile Helmut Kohl, Alice Schwarzer ile Bülent Ersoy, Gudrun Ensslin ile Deniz Gezmiş tiyatroda buluşuyor. Türk bir kontrtenorun Alman bir pop şarkıcısı ile karşı karşıya geldiği, dansçılar, müzisyenler ve oyuncuların kendi ikonları ile oyun oynadığı, Türklerin Alman, Almanların ise

Türk olduğu bu Kabine’de, tüm fraksiyonlar ortak gündemi yakalamaya çalışıyor: Demokrasi nedir? Nereye gidiyor?

Ortak bir Avrupa fikrinin geleceğine giden yolu kim gösteriyor?

Kim en iyi propaganda yapıyor ve insanların tepesinin tasını en çok kim attırıyor?

Bu pazarın en eğlenceli köşesi neresi ve bu pazarda en güzel bira, en güzel çay nerede içilir?

Yönetmenler: Mustafa Avkıran, Övül Avkıran, Björn Bicker, Peter Kastenmüller
Kostüm: Michael Graessner
Metin Dramatujisi: Şirin Aktemur, Björn Bicker
Dramaturji: Viola Hasselberg
Yaratıcı Ekip: Selçuk Artut, Nuri Harun Ateş, Anna Böger, Memet Fatih Gençkal, Monica Gillette, Bettina Grahs, Bernadette La Hengst, Mihran Tomasyan

Türk - Alman Pazarı ´Kabine´ Başlıyor!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT