Varoluş

Tarihler: 20 Kasım 2018 Salı ~ 20 Kasım 2018 Salı 20 Kasım 2018 20:30

Yer: Moda Sahnesi

Ücret: Öğrenci Biletleri 10 TL - Sadece anagişelerden satılacaktır. 1. Kategori - 67.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Caferağa Mah., Halil Etham Sok No:34 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 330 58 01

Faks: 0216 330 58 02

Web: http://www.modasahnesi.com/

E Posta: bilgi@modasahnesi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 20, 2018 ~ Kas 20, 2018
22. İstanbul Tiyatro Festivali, 17 Kasım-4 Aralık tarihlerinde sizlerle buluşuyor.

Grip

Koreografi
: Bára Sigfúsdóttir 
Tasarım ve Performans: Masoumeh Jalalieh, Seyed Alireza Mirmohammadi 
Dramaturji: Sara Vanderieck 
Işık Tasarımı: Jan Fedinger 
Teknik Kontrol: Marie Vandecasteele

Varoluş, İzlandalı koreograf ve dansçı Bára Sigfúsdóttir’in seyirciyi kendine hayran bırakan, oldukça naif ve en az o kadar da etkileyici bir çalışması. Koreografın farklı kültürlere olan entelektüel merakı, 2014’te Tahran’daki UNTIMELY Festivali’ne davet edilmesiyle birlikte ona yeni bir projenin kapılarını açtı. Sigfúsdóttir, verdiği bir atölye çalışmasında, bu performansta yer alan iki yerel sanatçı, Masoumeh Jalalieh ve Seyed Alireza Mirmohammadi ile tanıştı. Üç sanatçı, İzlanda ve İran arasındaki sanat bağından doğan samimi işbirliğini varoluş’a taşıdılar.

Varoluş, beden ve varoluş üzerine odaklanan bir çalışma. Bu performansta bedenin varlığı, dünyayı ve birbirimizi algılamanın ortak zeminini oluşturuyor. Sahnede hareket halinde olan beden, farklı his ve deneyim katmanlarına işaret ediyor. Bára Sigfúsdóttir, işte bu bedeni, Batı Avrupa’yı Fars kimliğiyle diyaloga sokmak ve üzerine düşünmek için bir zemin olarak kullanıyor. Bu performansta üç sanatçı, bedeni farklılıkların vurgulanacağı bir yerden ziyade paylaştığımız şeyleri keşfetmek için bir alan olarak ele alıyor ve seyircileri şiirsel bir keşfe davet ediyorlar.

İstanbul Tiyatro Festivali ile uluslararası ve disiplinlerarası bir çalışma alanı olan Belçika merkezli Platform 0090 (www.0090.be) arasında uzun yıllara dayanan bir işbirliği bulunuyor. Bu yıl İstanbul Tiyatro Festivali ve Platform 0090, Türkiyeli sanatçıların katılımı ve Türkiye’ye dair konuların, temaların ve bağlamların etkisiyle yoğun bir biçimde Türkiye kültürünü çağrıştıran beş yapımı seyircilere sunuyor. Bu yapıtlar “Flaman Seçkisi” ortak paydası altında ve Flaman Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle seyirciyle buluşuyor. 

Öğrenci 10 TL
Yaklaşık 60’ sürer; ara yoktur.

- Gösteriye başlangıç saatinden en az 30 dakika önce mekânda hazır bulunmanızı ve güvenlik önlemleri nedeniyle, yanınızda el çantasından büyük çanta bulundurmamanızı önemle rica ederiz. Bavul ve büyük sırt çantaları mekâna ve vestiyere kabul edilmeyecektir.- Seyircilerimizin gösterilere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Gösteriye geç gelen seyirciler salona alınmayacak, bilet iadesi yapılmayacaktır.- Gösteri sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.- Önerilen gösteriler dışında 7 yaşından küçük çocukların gösterilere getirilmemesi rica olunur.- Öğrenci bileti alan seyircilerimizin kontrol için, geçerli öğrenci kimlik ya da belgelerini yanlarında bulundurmalarını rica ederiz.- Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez veya iade edilemez. İptal veya tarih değişikliği sonucunda yapılacak iade ve değiştirme işlemleri değişiklik duyurusunda belirtilen tarihe kadar gerçekleştirilmelidir.- Elde olmayan nedenlerle gösteri mekânlarında değişiklik olabilir. Festival yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimizin bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Mekân değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez.- Elde olmayan nedenlerden dolayı gösteri programlarında değişiklik yapılabilir. Program değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez.- Tüm gösteri mekânlarında sağlık ekibi ve ambulans hazır bulunmaktadır.- Bilet satış ve kullanım koşulları için lütfen okuyunuz: www.iksv.org/tr/bilet-satis-ve-kullanim-kosullari

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT