Yazgı Paradoksu

Tarihler: 11 Aralık 2019 Çarşamba ~ 11 Aralık 2019 Çarşamba 20:30

Yer: istanbulimpro /SAHNE

Ücret: Tam 50.00 TL Öğrenci 40.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Halitağa Cad. Şadırvan Pasajı Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 11, 2019 ~ Ara 11, 2019
Serkan Karabayır'ın yönettiği Yazgı Paradoksu oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

"Yazgı Paradoksu; Maeterlinck, Mayakovsky, Jon Fosse, Strindberg, Delbo, Yeats, Camus Sartre ve Pirandello gibi birçok önemli yazarın metinlerini yenilikçi bir bakış açısı ile sahneye taşıyan topluluğun son çalışmasıdır.

Deney Atölyesi, Sofokles’in ünlü tragedyası “Antigone” ve 20yy. da yeni nesnelci akımın öncüsü sayılan Anna Saghers’in, “Santa Barbaralı Balıkçıların İsyanı” adlı metnini, eklektik metinsel kurmaca ile sahneye taşıyor. Deney Atölyesi bu çalışmada da yeniden sanat yapıtı biçemi arayışıyla, seyirciye farklı bir tiyatral deneyim sunmaya devam etmektedir. Serkan Karabayır’ın eklektik sahneleme rejisi ile ortaya koyduğu oyunda; Antigone ve Hull karakterleri adeta zaman çizgisini aşarak, birbirlerinin farkında olmadan aynı inanç ve tutkuyla yaşamlarını sonsuz bir noktaya taşıyorlar. Farklı zamanlarda yaşamış Aristokrat bir kadın Antigone ve sıradan bir erkek Hull bizlere, günümüzde onları seyrederken evrensel şey’lerin aynı kaldığının ve bildiğimiz insan yok olana kadar da değişmeyeceğinin örneklerini sunuyorlar. Peki gerçekte öyle mi?Deney Atölyesi, oyunda sizi zamansız bir geceye davet ediyor. Hikayeler arası çalışmaya özen gösteren ekip, bu çalışmada da seyirciyi farklı metinlerle birden fazla zamana götürmeye devam ediyor. "

Yazarlar: Sofokles, Anna Saghers
Çevirmen: Sabahattin Ali
Yönetmen: Serkan Karabayır
Yönetmen Yardımcısı: Sanem Soğukpınar
Oyuncular: Hasret Bolat, Aytunç Özulus, Mehveş Genç, Burçin Uluçay, Nuri Serdar Murat, Gizem Güneş Vergili, Sanem Soğukpınar ve Yusuf Gündüz
Dramaturg: Sanem Soğukpınar
Kostüm ve Sahne Tasarım: Ümmühan Akbulut Eskin, Filiz Kurt
Işık Tasarım: Mehmet Ergün
Görsel Tasarım: Rahime Orak
Ses Mühendisi: Onur Soğukpınar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT