İstanbul Caz Festivali Genç Cazcıları Çağırıyor

Tarihler: 06 Mart 2012 Salı ~ 14 Mayıs 2012 Pazartesi

Yer: Salon İKSV

Adres: Sadi Konuralp Cad. No: 5 34433 Şişhane Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 08 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 6, 2012 ~ May 14, 2012

Garanti Bankası sponsorluğunda 3–19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İstanbul Caz Festivali, genç caz müzisyenlerini festivalde sahne almaya çağırıyor.

Bu yıl festival kapsamında dokuzuncu kez gerçekleştirilecek “Genç Caz” konserleri için başvurular başladı. Genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan “Genç Caz”a katılmak isteyen müzisyen veya gruplar, demo kayıtlarını hazırlayıp, Genç Caz web adresinden (iksv.org/genccaz) indirebilecekleri veya İKSV’den (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane) alacakları başvuru formu ile beraber, 14 Mayıs Pazartesi günü 18.00’e kadar festival ofisine başvurabilecekler.

Başvuruların arasından, Genç Caz Seçici Kurulu tarafından belirlenecek sekiz topluluk, 27 Mayıs Pazar günü 16.00’te Salon’da yapılacak değerlendirme konserine davet edilecek. Halka açık olarak yapılacak değerlendirme konserinde seçici kurul sanatçıların canlı performanslarını izleyecek ve 19. İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilecek “Genç Caz” konserlerinin isimlerini belirleyecek. Bu sanatçılar ayrıca festival kitapçığı ve web sitesinde de ilan edilecekler.

Başvuracak adaylardın, 30 yaşın altında olmaları, profesyonel bir albüm yayımlamamış olmaları gibi şartlar aranıyor. “Genç Caz”a önceki yıllarda başvurmuş sanatçılar da yeniden başvurabilirler.

“Genç Caz” konserleri, geçen sekiz yıl içerisinde otuzun üzerinde genç caz sanatçı ya da topluluğuna dünyaca ünlü caz sanatçılarıyla aynı festivalde yer alma imkânı sağladı. “Genç Caz”a katılan birçok sanatçı, İstanbul Caz Festivali sonrasında hem başka festivallere katıldılar, hem de Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli caz kulüplerinde sahne alma fırsatı yakaladılar.

Seçici Kurul üyeleri:
Elif Çağlar Müzisyen
Ferit Odman Müzisyen
Hülya Tunçağ Radyo Programcısı
Kerem Görsev Müzisyen
Önder Focan Müzisyen
Pelin Opcin İstanbul Caz Festivali Direktörü
Sevin Okyay Yazar

Ayrıntılı bilgi için: iksv.org/genccaz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT