İTÜ Sinema Kulübü 2. İTÜ Film Festivali`ni Sunar

Tarihler: 07 Şubat 2011 Pazartesi ~ 05 Mart 2011 Cumartesi

Yer: İTÜ Sinema Kulübü

Nereden Alınır: www.sinema.itu.edu.tr, www.kisafilm.itu.edu.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 7, 2011 ~ Mar 5, 2011

İTÜ Sinema Kulübü tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen İTÜ Film Festivali, bu sene de ikincisi ile sinema otoritelerini, kısa film yapımcılarını ve sinema severleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Kısalar İTÜ`de Yarışıyor
Festival kapsamında bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Ulusal Kısa Film Yarışması, kısa filmcileri, filmlerini İTÜ`de seyirci ile buluşturmaya çağırıyor. Ön elemeyi geçen ilk 20 filmin festival gösterim programına dahil edileceği ve dereceye giren filmlerin ödüllendirileceği 3. İTÜ Kısa Film Yarışması`na katılım için son başvuru tarihi 5 Mart 2011.

25 - 29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festival bünyesinde festival temasına ait uzun ve kısa metraj film gösterimleri, ulusal kısa film yarışması, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışmada dereceye giren kısa filmlerin gösterimlerini içeren ve bunlara ek olarak film okumaları aktiviteleri dahilinde sinema dünyasının profesyonelleri ile film severleri kaynaştırarak sinemasal paylaşımları artırmayı hedefleyen festivalin bu yılki konsepti ”Bir Kısa Filmin Anatomisi”. Festival dahilindeki atölyelerde bu yıl bir kısa filmin yapım öncesi, yapım aşaması ve yapım sonrası incelenecek.

Kısa Film Yarışmasına Katılım Koşulları
1. Yarışmaya 2010 yılından itibaren çekilmiş filmler katılabilir. 2. Yarışmaya kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türlerindeki filmler katılabilir. 3. Gönderilen filmlerin süreleri belgesel filmler için 30 dakika, diğer türler için 20 dakika ile sınırlandırılmıştır. 4. Bir katılımcı birden fazla filmiyle, birden fazla türde filmle katılabilir. 5. Yarışmaya daha önce başka yarışmalara veya festivallere katılmış filmler de katılabilir. 6. Katılımcı filminin DVD formatındaki iki(2) kopyasını, ayrı bir cd içerisinde filmle ilgili görüntüleri(setten fotoğraf ve filmden kare), başvuru formuyla birlikte 5 Mart 2011 tarihine kadar başvuru formunda belirtilen adresimize göndermelidir. 7. Gönderilecek filmler "İTÜ Sinema Kulübü Arşivi"nde saklanacak ve yönetmenin izni dahilinde farklı etkinliklerde kullanılabilecektir. 8. Festivalde İTÜ Sinema Kulübü tarafından belirlenmiş "Ön Jüri" değerlendirmesinden geçmiş filmler gösterilecek ve "Ana Jüri" tarafından seçilen filmler çeşitli kategorilerde ödüllendirilecektir. 9. Yarışmaya başvuran her katılımcı, katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Burada belirtilmeyen diğer tüm hususlar için karar yetkisi Festival Komitesi`nindir. Katılım koşullarını kabul eden kısa filmciler için hazırlanan başvuru formunu www.sinema.itu.edu.tr adresinden indirebilirsinz.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:
***Okan YILDIZ (Festival Koordinatörü)
0506 874 60 19
yıldızok@itu.edu.tr
***Seyfettin CEYLAN (Festival İletişim Sorumlusu)
0535 522 25 31
hayaletgemisi@gmail.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT