Topkapı Sarayı’nın Bahsedilmeyen Detayları Sae Video Art Yarışmasında

Tarihler: 23 Haziran 2011 Perşembe ~ 22 Ağustos 2011 Pazartesi

Yer: SAE İstanbul

Adres: Lüleci Hendek Caddesi No.60 Müeyyetzade Mah. 34425 Beyoğlu/ İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 37 38

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 23, 2011 ~ Ağu 22, 2011

SAE Institute İstanbul tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek “Bahsedilmeyen” video art yarışması, 02 - 04 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Video art’ta, sanatçının yaratıcılığı ve deneyselliği teknoloji ile buluşup izleyiciye ulaşıyor.

Bu yılki teması Topkapı Sarayı olan yarışmada, katılımcılar sarayın şimdiye kadar “bahsedilmeyen” desenlerinde dolaşarak kendi eserlerini yaratacaklar. Filmlerin DVD formatında kabul edileceği yarışmaya, son katılım tarihi 22 Ağustos. Yarışma sonunda birinci olan kişiye %100 SAE İstanbul eğitim bursu verilirken, yarışmanın ikincisi de SAE İstanbul’dan %50 eğitim bursu kazanma fırsatını yakalayacak.

Hareketli simgeler ile sergilenen sanatsal işlerin bir alt türü olan video art, sanatın gelenekselliğini kırarak farklı form, renk ve kompozisyonları harmanlar. SAE Institute İstanbul tarafından düzenlenen “Bahsedilmeyen” video art yarışması da farklı kompozisyonları seyirci ile buluşturmayı amaçlıyor. Bu perspektifle katılımcılar, Topkapı Sarayı dahilinde toplanmış binlerce farklı deseni; yaratıcılıklarını ve deneyselliklerini kullanarak oluşturacakları filmlerde izleyiciyle buluşturacaklar.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında “Bal”, “Süt” , “Yumurta” filmlerinin senaristlerinden Orçun Kaplan ve çok başarılı video, animasyon, grafik tasarım, audiovisual çalışmalarıyla öne çıkan, yeni neslin en önemli sanatçılarından Candaş Şişman gibi sektörün önemli isimlerinin yanı sıra SAE kurucusu Hakan Kurşun ve dijital film ve animasyon bölüm başkanı Çağıl Bocut yer alacak.

Festivale katılacak olan adaylar DVD formatında hazırlanmış filmlerini, başvuru formları ile birlikte SAE İstanbul adresine gönderebilirler. Adaylar, “Bahsedilmeyen” video art yarışmasının katılım kurallarına ilişkin detaylı bilgileri ve başvuru formunu yarışmanın internet sitesinden temin edebilirler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT