Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri Yarışması

Tarihler: 15 Mart 2011 Salı ~ 15 Nisan 2011 Cuma

Yer: Başvurular PTT`den Yapılmaktadır

Ücret: 7 TL

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 15, 2011 ~ Nis 15, 2011

Türkiye de yapılan yarışmalar arasın da en geniş kapsamlı ve en bol ödüllü olacak olan ‘Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri Amatör Katılımcı ve Profesyonel Katılımcı Grup olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşacağını belirten Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri Genel Sanat Yönetmeni Genco Demirer, ‘‘Başvurular 15 Mart’a başlayacak 15 Nisan da sona erecek.

Türkiye’nin her yerinden herkesin katılabileceği ödüllü yarışma için sadece ptt aracılığı ile katılım yapılabilecek. Yarışmacılar bulundukları en yakın ptt şubesine giderek fotoğraf sanatçısı ödülleri yarışmasına katılacağını bildirip başvurularını yapabilecek. Yarışmacılar her kategoride başvuru yapabilir. Her katılım başvurusu PTT lere ayrı ayrı yapılır. Yarışmacı katılım başvurusu için katılım ücreti olarak 7.5 lira ödeyecektir.’’ dedi

İşte Ödüllü Yarışmanın Kategorisi;

Yılın Doğa Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Yaşam Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Spor Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Moda Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Teknoloji Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Serbest Fotoğrafı Konulu Kategori, Yılın Kültür-Sanat Fotoğrafı Konulu Kategorilerini içerecek.

Ülkemizdeki fotoğraf severlerin çalışmalarını desteklemek, eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına seviye ve canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek fotoğraf sergileri oluşturmak amacı ile Mind The Ad İstanbul firması tarafın dan Mayıs ayın da gerçekleşecek olan Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri, Türkiye’nin en önde gelen ana jürisi oluşturdu.

Müzikler Kırdar’dan

Yaptığı birçok başarılı albüm ve dizi müziği ile adından söz ettiren Gökhan Kırdar da ödüllü yarışmanın hem tanıtım DVD sin de kullanılacak müziğini hem de ödül gecesin de çalacak müzikleri yapacak. Sanatın her alanın da olmayı sevdiğini belirten Kırdar bu projeye de güzel müzikler yapacağını söyledi.

Arif Sağ`ın Bilinmeyen Profesyonel Yönü

Türkiye de yapılan yarışmalar arasın da en geniş kapsamlı ve en bol ödüllü olacak olan ‘Türkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri’ yarışmasının en dikkat çeken isimleri arasın da Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Arif Sağ oldu. Yıllardır fotoğraf çekmeye meraklı olan ve binlerce fotoğraf sahip olan ünlü sanatçı Sağ`ın kendine ait profesyonel fotoğraf makine seti de bulunuyor.

Fotoğraf Çekmeyi Seviyorum

Türkiye’de ilk kez fotoğraf konusun da ödüllü ve canlı yayınlanacak olan ‘Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri’ yarışması jürisin de birçok kişinin Türk Halk Müziğindeki başarısı ile tanıdığı Arif Sağ ismi de yer alıyor. Profesyonel fotoğrafçılık ile de ilgilenen ve binlerce farklı kare çeken sanatçı Arif Sağ, ‘’Yıllardır fotoğraf çekiyorum. Ayrıca böyle bir yarışma da Ara Güler ve diğer ustaların isimlerinin olması da beni etkiledi ve jüri olmayı kabul ettim.

Çektiğim fotoğrafların sayısı 50 binin üzerin de. Türkiye’nin en iyi ve en pahalı fotoğraf makinesi malzemesi olanlar arasın da ilk 5 kişiden biriyim. Saz çalmaya başladığım da yaşım 7 idi. Babamın ilk fotoğraf makinesi aldığın da ve kullanmaya başladığımda da yaşım 7 idi. ’’dedi

Ödüllü yarışmanın diğer ana jüri isimleri ise: Ana Jüri Başkanı Ara güler, mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof.Yusuf Murat Şen, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülkesi dekanı Prof güler Ertan, Nihat Odabaşı ve michel Yahni...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT