Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması

Tarihler: 26 Ocak 2009 Pazartesi ~ 30 Ocak 2009 Cuma Son Başvuru Tarihi: 30 Ocak 2009

Yer: Volvo

Telefon: 0212 266 00 46

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 26, 2009 ~ Oca 30, 2009
“Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması” İçin Öğrenciler Bu Yıl 6’ıncı Kez Yarışacak
Gençleri çevre konusunda bilinçlendirmek ve faaliyete geçirmek amacıyla düzenlenen “Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması”na başvurular başladı. Türkiye’nin her yerindeki okullardan 13-17 yaş arasındaki öğrencilerin takım kurup, proje oluşturarak katıldığı yarışmaya, www.volvoadventure.org/tr.aspx sitesinden kayıt yapılabiliyor. Son başvuru tarihi, 30 Ocak 2009 olan yarışmada kazanan okul ve proje, Mayıs ayında İsveç’in Göteborg kentinde düzenlenecek uluslararası büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek.

Volvo’nun Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı işbirliğiyle tüm dünya genelinde öğrencilere yönelik düzenlediği, “Uluslararası Volvo Adventure” Proje Yarışması’na başvurular başladı. Dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin daha temiz bir çevre için biyolojik çeşitlilik, atıklar, su, enerji ve ulaşım konularında projeler geliştirerek önce kendi ülkelerinde yarıştırdığı ardından da birinci olan projenin İsveç’in Göteborg kentinde uluslararası platformda yarıştığı “Volvo Adventure” a başvurular 30 Ocak 2009 tarihine kadar www.volvoadventure.org/tr.aspx sitesi üzerinden yapılabilecek.

Gençler arasında çevrecilik bilincini artırmayı ve gençleri pratik projeler üreterek yaşadıkları doğa ve çevreye katkıda bulunmaları için düşündürmeyi amaçlayan “Volvo Adventure” Proje yarışmasına Türkiye’deki tüm okullardan 13-17 yaş arasındaki öğrenciler hazırladıkları projelerle katılabilecek.

Bu yıl Türkiye olarak 6’ıncı kez katılacağımız yarışmada Uluslararası / Yerel Volvo Jürisi tarafından belirlenecek Türkiye’deki ilk 3 proje, 2009 Mart ayında İstanbul’da düzenlenecek Türkiye finalinde ödül alacak. Ardından Türkiye birincisi, diğer ülke birincileriyle birlikte Mayıs ayında İsveç’in Göteborg kentinde düzenlenecek uluslararası finalde projelerini yarıştıracak.

Yetişkin bir lider eşliğinde, en az 2, en fazla 5 öğrencinin oluşturduğu grupların katılabileceği yarışmada projelerin İngilizce olarak hazırlanması gerekiyor. Sunulan projelerin uygulanmış ve sonuç alınmış projeler olması başarı şansını yükseltiyor.

Dört bölümden oluşacak projenin ilk bölümü, problemin ve toplumda nasıl algılandığının saptanması; ikinci bölümü sorunların ne olduğunun bulunması, incelenmesi ve sorunların öneminin belirtilmesi; üçüncü bölümü hedef ve aktiviteler belirtilerek, problem çözümüne yönelik hareket planının hazırlanması; dördüncü bölümü ise ilk üç bölümde gerçekleştirilen çalışmaların raporlanmasını kapsayacak.

Birincilik ödülü 10 bin ABD Doları
Uluslararası finalde yarışmaya hak kazanan tüm öğrenciler Göteborg’da en az 3 gün kalacak ve birinci olan projenin sahibi olan ekibe 10 bin dolar, ikinciye 6 bin dolar, üçüncü olan ekibe ise 4 bin dolar ödül verilecek. Projeler, Volvo Adventure web sitesinde yayınlanarak, tüm dünyaya duyurulacak.
Geçtiğimiz yıl, 168 proje başvurusu ile Türkiye, dünyada Volvo Adventure`a en yüksek başvuru sayısını yakalayan ülke oldu. Türkiye birincisi Avcılar Anadolu Teknik Lisesi “Kağıt ve Pil Biriktirerek Felaketleri Silelim” projesiyle Götebörg’daki finalde ülkemizi başarıyla temsil etti.

Volvo Adventure için daha ayrıntılı bilgiye, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı’nın www.bilimmerkezi.org.tr web sitesi ve 0212 266 00 46 telefon numaralarından ulaşılabilecek.
Volvo Adventure ile ilgili bilgi ve okulların projeleri www.volvoadventure.org adresinden takip edilebilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT