Fikirler

Fikirler

Fikirler - Christian Hill

Kategori: Çocuk Kitaplığı

Yazar: Christian Hill

Kitap Türü: Eğitim

Yayınevi: Redhouse Kidz Çocuk Kitapları

Basım Yılı: 2020

Sayfa Sayısı: 136

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 29, 2020

Yaptıkları keşiflerle tarihe damga vurdular, icatlarıyla milyonlarca insanın yaşamını değiştirdiler. Peki, insanlığın yönünü değiştiren bu fikirler ve keşifler nasıl ortaya çıktı? Bugün hâlâ kullandığımız icatları, insanlığın yolunu aydınlatan keşifleri insanlığa kazandıran dâhiler kimlerdi?

 

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), yazar Christian Hill’in Keşifler ve Fikirler adlı iki kitabıyla; tarihin önemli kişiliklerinin öyküsünü okurla buluşturuyor, onları bir kez daha hatırlamamızı sağlıyor. Milyonlarca insanın yaşamını değiştiren bu fikirler, mucitlerin aklına nereden geldi? Coğrafyadan fiziğe pek çok dalda çalışan bilim insanı, doktor, arkeolog ve kâşifler hangi güçlü isteklerle bu keşifleri yaptılar? Bu kitaplarda, bu muhteşem yaşam öykülerini, Giuseppe Ferrario’nun yalın ve öyküleyici çizimleri eşliğinde keşfediyoruz…

Fikirler kitabında, kâğıttan bisiklete, daktilodan x ışınlarına günümüzde kullanmaya devam ettiğimiz çeşitli icatları bulan 18 mucidin yolculuğuna ortak oluyoruz.

İLHAMLA DOĞAN İCATLAR

 

Yaşamlarımızda büyük değişimlere yol açan icatların arkasında genellikle bir ilham, dâhice bir fikir ve çoğu zaman da harika bir hikâye vardır! Redhouse Kidz’in Fikirler kitabında, merkezi ısıtma, kâğıt, kurşunkalem, tren, bisiklet, fotoğraf, bilgisayar, daktilo, telefon, otomobil, telsiz, x ışınları, plastik, televizyon, antibiyotik, mikrodalga fırın, video oyunu, internet, web gibi birçok icadın hikâyesi anlatılıyor.
Milyonlarca insanın yaşamını değiştiren bu fikirler mucitlerin aklına nereden geldi? Kafalarının içinde her şeyi değiştirecek o fikrin ilk kıvılcımı çaktığında ne yapıyorlar, ne düşünüyorlar, ne söylüyorlardı... Bu kitapta yer alan 18 mucidin hikâyesiyle, bu icatların hangi şartlar altında yapıldığı keşfediliyor.

Günümüzde kullanmaya devam ettiğimiz çeşitli icatların ilgi çekici yolculuklarını yalın ve eğlenceli bir dille anlatan Fikirler kitabı, 10 yaş ve üzeri okurları hem bilgilendiriyor hem de onlara ilham veriyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler Çok Okunanlar Editörün Seçtikleri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT