Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

Gezi Rehberi Kapadokya Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Kapadokya - Tuz Gölü - Ihlara Vadisi - Narlıgöl - Yeraltı Şehri - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Güvercinlik Vadisi  - Uçhisar - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Onyx Taş Atölyesi - Hacı Bektaş

Tur Tarihleri:

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Lüks Otobüsler İle

Kalkış Noktaları: 21:30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı - 22:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü - 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yanı - 22:45 Kartal Köprüsü Metro İstasyon u (E 5 Ankara İstikameti) - 23:15 Çayırova Mc Donald ` s Önü - 00:15 İzmit Halkevi Durakları - 04:30 Armada Alışveriş Merkezi Karşısı Ulusoy Tesisleri Önü -

Paylaş:

istanbul.net.tr Haz 27, 2024 ~ Haz 30, 2024

Tur Programı

1. Gün

Gece Yolculuğu

Kalkış noktalarından hareketle gece yolculuğumuz başlıyor.

2. Gün

İzmit - Düzce - Bolu - Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri - Üç Güzeller

Değerli misafirlerimiz, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara- Söğütözü * Armada alışveriş merkezi karşısı Ulusoy tesisleri önünden saat 04:30’da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü’nde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası kahvaltımızı alıyoruz. (Ekstra) Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayı’nın oluşturduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Ortahisar’a götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben sonraki durağımız hayaller vadisi olarak da geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise Üç Güzeller olarak bilinen peribacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.Önemli Not: Ihlara Vadisi ana giriş kapısının çalışmalardan dolayı kapalı olması halinde hava ve yol şartlarının müsaitliği doğrultusunda girişler Belisırma'dan ya da 1 No.lu girişten yapılıp vadi ziyareti gerçekleştirilecektir. Mümkün olmadığı durumlarda vadi girişindeki Selime Manastırı ziyaret edilecektir.

3. Gün

Balon Turu - Uçhisar Kalesi - Çavuşin Ören Yeri - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos - Onyx Taş Atölyesi - Türk Gecesi

Değerli misafirlerimiz; Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşarak balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir.Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi’nde olacak. Uçhisar Kalesi’ni de panoramik olarak görebileceğimiz fotoğraf molası ardından, yöresel ürünleri de bulabileceğiniz, özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği alabileceğiniz alışveriş molamızı yapıyoruz. Ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından serbest zamanda Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Çavuşin Ören yerine gidiyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara taş evler ilginizi çekecek. Verilen fotoğraf molaları, yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Türk gecesine katılmak için (Ekstra) lobide buluşuyoruz. (Gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

4. Gün

Mustafa Paşa - Asmalı Konak - Deri Atölyesi - Hacı Bektaş-ı Veli Dergâhı ve Türbesi - Ankara - Bolu - Düzce - İzmit - İstanbul

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı eski bir Rum köyü olan Sinassos- Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Eleni- Constantinus Kilises’ini Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapmış eski bir Rum konağını (Özel işletme olduğu için müsaitliğe göre ziyaret mümkündür. (Ekstra) görebilir, sokaklarda yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini fotoğraflayabilirsiniz. Mustafapaşa’dan ayrıldıktan sonra Kapadokya Bölgesi’nin ihracaat pazarında önemli bir yer edinmeye başlayan deri giyim ürünlerini kısa ve şık bir defile dahilinde görebileceğimiz fabrika satış mağazasına uğrayacağız.  Burada geçireceğimiz zamanın ardından Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine ulaşıyoruz. Burada Horasan Erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Bala üzerinden Ankara, Bolu istikametiyle dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Belirtilen Kategori Otellerde Konaklama

- Sabah Kahvaltıları

- Akşam Yemekleri

- Lüks Otobüsler İle Ulaşım

- Milli Park Girişleri

- Çevre Gezileri

- İkramlar

- Rehberlik Hizmetleri

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Müze Kart

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

+ Öğle Yemekleri

+ İçecekler

+ Kişisel Harcamalar

+ Ekstra Turlar

Önemli Notlar
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT