Promosyon Japonya - Güney Kore Turu

Promosyon Japonya - Güney Kore Turu

Gezi Rehberi Promosyon Japonya - Güney Kore Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Seul - Tokyo - Osaka - Nagoya

Kalkış Noktaları: İstanbul (Saw) - Doha - Tokyo - Seul - Doha - İstanbul (Saw) -

Paylaş:

istanbul.net.tr May 25, 2020 ~ Haz 3, 2020

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Doha

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Qatar Havayolları kontuarı önünde saat 17:00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Qatar Havayollarının QR 244 no’lu seferi ile saat 19:40’da Doha'ya hareket. Yerel saat ile gece 23.50'de Doha'ya varış. Tokya uçuşu aktarmamız için hazırlık...

2. Gün

Doha - Tokyo

Kısa bir bekleyiş sonrası saat 02.10'da Qatar Havayollarının QR806 nolu seferi ile Tokyo'ya hareket. Yerel saat ile akşam 18.40'da Tokyo'ya varış.Tokyo’ya varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşup konaklama yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otel'e varışımızın ardından giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Odalara yerleşme ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

3. Gün

Tokyo

Kahvaltının ardından yârim günlük şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Kraliyet Sarayı önünde fotoğraf çekiminden sonra Japonya’nın elektronik merkezi olan Akihabara bölgesini ziyaret ediyoruz.  Dileyen misafirlerimizi Tokyo’nun en ünlü caddesi Ginza`da bırakıp otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Japon Geyşalarının Dansı Eşliğinde Tekne Turu (Akşam Yemekli)" na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4. Gün

Tokyo - Nagoya

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile birlikte Aichi yolculuğumuza başlıyoruz. 3,5 saatlik bir yolculuktan sonra Aichi`ye varıyoruz.  Yüzölçümü 5,153 km² olan Aichi bölgesinin nüfusu 7,4 milyondur.Toyota'nın evi olarak bilinen Aichi ayrıca samuray tarihi, eşsiz yerel yemekler, harika gece hayatı, rustik güzellik ve kendine özgü sanat ve el sanatları ile de adından söz ettirmektedir. Bunun yanı sıra Aichi, efsanevi shogun kalesi ve pek çok destansı feodal savaşın yapıldığı sahneden uzun ve çeşitli bir tarihe sahip.  Aichi'ye varışımız ile birlikte konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Otel giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  "Aichi & Nagoya Turu'nu katılabilirler. Aichi bölgesinde yapacağımız turda ilk olarak, Japonya’nın en güzel üç kalesinden biri olan Nagoya Kalesi ile başlıyoruz. 1612 yılında inşa edilen kalenin simgesi olan ‘Shachihoko’ yani altın balık olan 88 kg altından yapılmıştır. Daha sonra Toyota’nın doğum yeri ve başlangıçtan günümüze kadar hikayesinin anlatıldığı Toyota Sanayi ve Teknoloji Müzesi’ni geziyoruz. Turumuzun sonunda İmparator Keiko'nun saltanatı sırasında kurulan ve  120 adet yan tapınaktan oluşan Atsuta Tapınağıni geziyoruz. Şehir turundan sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

5. Gün

Nagoya - Osaka

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile birlikte Osaka yolculuğumuza başlıyoruz. 18,8 milyon nüfusu ile Osaka, Tokyo ve Yokohama'nın ardından Japonya’nın en büyük 3.şehridir ve Japonya’nın gurme başkenti olarak bilinir. Otel giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Osaka Şehir Turu" na katılabilirler. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Osaka Kalesi sonrası Budizm’in Japonya’ya gelmesinden önce yapılmış Shitennoji Tapınağı'nı ve eski bir Japon mahallesi seklinde inşa edilmiş Tsutenkaku bölgesini ziyaret ediyoruz. Şehir turunda sonra Osaka’daki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün

Osaka

Sabah kahvaltının ardından şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Kyoto & Nara Şehir Turu" na katılabilirler. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biridir Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağını ziyaret edeceğiz. Daha sonra 2005 yılı Hollywood yapımı Bir Geyşanın Anıları filmin çekildiği tapınak olan Fushimi Inari Tapınağını ziyaret ediyoruz.  Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek dünyanın en büyük ahşap yapısı olan Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra geyikleri elle besleyebileceğimiz Nara parkında serbest zaman veriyoruz. Nara gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde

7. Gün

Osaka - Seul

Bu sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).

8. Gün

Seul

Sabah kahvaltının ardından şehri keşfetmek ve alışveriş için tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin esktra olarak düzenleyeceği Kuzey Kore sınırında bulunan "Kuzey Kore Tarafsız Bölge / DMZ Turu" na katılabilirler. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek Seul’e döneceğiz. Geceleme otelimizde.

9. Gün

Seul

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün Seul’de alışveriş ve kişisel aktivitelerimiz için serbest zaman ayırıyor ve akşam rehberimizin belirlediği saatte buluşarak havalimanına transfer ediliyoruz. Havalimanına varışımızın ardından Qatar Havayollarına ait kontuarda check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz ve ardından pasaport kontrolü sonrası uçuş saatimizi bekliyoruz.

10. Gün

Seul - Doha - İstanbul

Qatar havayollarının QR859 nolu seferi ile gece saat 01.15'de Doha Havalimanına hareket. Yerel saat ile sabah 06.15'de Doha'ya varış. Burada yapacağımız kısa bir aktarma ile Qatar Havayollarının QR241 nolu seferi ile sabah saat 09.05'de İstanbul Sabiha Gökçen'e hareket. Yerel saat ile öğlen 13.30'da İstanbul'a varış. Turumuzun sonu

Fiyata Dahil Hizmetler

- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

- Havaalanı Vergileri

- Belirtilen Otellerde Konaklama

- Şehir Vergileri

- Panoramik Şehir Turları

- Rehberlik Hizmetleri

- Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Öğle Yemekleri

+ Akşam Yemekleri

+ İçecekler

+ Kişisel Harcamalar

+ Kişisel Harcamalar

+ Ekstra Turlar

+ Bahşişler

+ Çevre Gezileri

+ Yurtdışı Çıkış Harcı

+ Seyahat Güvence Paketi

Promosyon Turlarda; İptal, Değişiklik ve İade Yapılamaz.

Uçuş Bilgileri:
QR244 Sabiha Gökçen Havalimanı - Doha Havalimanı 19.40 - 23.50                 
QR806 Doha Havalimanı - Tokyo(Narita) Havalimanı    02.10 - 18.40                  
QR859 Seoul Havalimanı - Doha Havalimanı                 01.15 - 05.15                  
QR241 Doha Havalimanı - İstanbul Sabiha Gökçen       09.05 - 13.30 

Önemli Notlar

** Japonya Ve Güney Kore'deki Otellerin Oda Standartları Diğer Ülke Otellerinin Oda Standartlarından Daha Küçüktür.
** Trp Odalar Otellerin Müsaitliğine Bağlıdır. 3. Yatak Ek Yatak Olup, Standart Yataklardan Küçüktür. Ancak Çoğu Otellerde, Odaların Küçük Olması Sebebi İle Trp Oda Bulunmamaktadır. Bu Sebeple Trp Oda Satışlarınız Ancak Otelden Yanıt Geldikten Sonra Tarafınıza Yazılı Olarak Konfirme Edilecektir.
** Çoğu Otellerde Dbl Yatak Yoktur. Bu Durumlarda Twn Yatak Verilecektir.
** Oteller, Gidilen Ülkenin Standartlarına Bağlı Olarak, Otel Hizmetleri Ve Servisleri Farklılıklar Gösterebilir.
** Lokal Restaurantlar Bölgelerin Mutfak Kültürlerini De Yakından Tanıma Fırsatı Verecektir.


 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT