Gönül Yarası

Sinema Film Arşivi Gönül Yarası
Gönül Yarası

Orjinal Adı: Gönül Yarası

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Yavuz Turguk

Film Türü: Duygusal

Senaryo: Yavuz Turgul
Görüntü Yönetmen: Soykut Turan
Yapımcılar: Ömer Vargı, Mustafa Oğuz, Mine Vargı
Müzik: Tamer Çıray
Oyuncular: Şener Şen, Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Güven Kıraç, Devin Özgür Çınar, Sümer Tilmaç, Erdal Tosun, Ecenaz Kızıltan
Yapım: 2004 Türkiye
Dağıtım: Warner Bros.

Orjinal Sitesi: http://www.gonulyarasi.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 7 Ocak 2005
Bütün hayatını Anadolu`nun ücra köşelerinde öğrencilere adamış, bunun uğruna karısından ve çocuklarından bile vazgeçmiş bir öğretmen: Nazım (Şener Şen).
Hayatın tokadını defalarca yemiş, psikopat eski kocasından kaçıp küçük kızıyla İstanbul`da bir pavyonda çalışmaya başlamış eski bir türkücü: Dünya (Meltem Cumbul).
Eski Karısı Dünya`ya marazi bir aşkla bağlı, gözü kara, sevdası için dünyayı yakacak kadar çılgın bir adam: Halil (Timuçin Esen)
Nazım, öğretmenliktan emekli olduktan sonra İstanbul`a döner. Mahallesine, Smatya`ya, emekli maaşı bağlanıncaya kadar geceleri, en yakın dostu Takoz Atakan`ın taksisinde çalışmaktan başka çare bulamaz. Bir gün müşteri olarak Dünyay`yı alır taksisine, insan sarrafı, yönetim cambazı Dünya, yüzüne baktığı zaman kızaran bu efendi insana güvenir. Nazım, kadını her gece pavyona getirip götürmeye başlar, ta ki Dünya`nın belalısı Halil pavyonu basana, ortalığı dağıtıp, eski karısını yaralamasına neden olana kadar. Halil kaçar; yaralı, bitkin ve kimsesiz Dünya olaylar yüzünden pavyondan kovulup kızıyla birlikte ortada kalır. Nazım, biraz da mecburiyetten, kadına kucak açar.
Yapayalnız bir kadın, Dünya; onu korumaya çalışan Nazım ve ne olursa olsun kadının peşini bırakmayan Halil... Bu üç insanın hikayesi, Samatya`nın arka sokaklarından Anadolu`nun uzak köşelerine doğru uzanacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT