20 Bin Polis Görev Yapacak

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü DİSK ile KESK İstanbul Taksim'de kutlayacak. İstanbul'da 2 bini çevre illerden takviye olmak üzere yaklaşık 20 bin polis görev yapacak.
30.04.2012 hurriyet.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 30, 2012

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü DİSK ile KESK İstanbul Taksim'de kutlayacak. İstanbul'da 2 bini çevre illerden takviye olmak üzere yaklaşık 20 bin polis görev yapacak. Taksim'e çıkan bazı yollar da yarın trafiğe kapalı olacak.

Taksim'deki 1 Mayıs kutlaması için saat 09.00'dan itibaren, DİSK'e bağlı sendika üyesi işçiler Şişli'de, KESK'e bağlı sendikaların üyeleri Tarlabaşı'nda ve TMMOB ile TTB üyeleriBeşiktaş'ta toplanacak. Saat 10.30 gibi grupların 3 koldan Taksim Meydanı'na yürüyüşü başlayacak.

Katılımcıların tamamının alana girmesinin ardından, saat 13.00'te KESK Genel Başkanı Lami Bilgin, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı ile TTB Başkanı Eriş Bilaloğlu konuşma yapacak. Daha sonra, diğer katılımcıların ortak metni okunacak. Konuşmaların ardından Kardeş Türküler ile Grup Yorum konser verecek.

İstanbul'daki 1 Mayis Önlemleri

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gazetecilerin Taksim'deki 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Tertip Komitesiyle aynı hassasiyette olduklarını söyleyen Vali Mutlu, " Bu tertip komitesindeki arkadaşlar oraya gelen emekçi arkadaşlarımızın bizimle aynı hassasiyeti paylaştığını defalarca ifade ettiler. O nedenle ortak bir bilincin olduğunu biliyoruz. Benim söylediğim şey şudur. Meydanlardaki on binlerce işçi kardeşimizle ilgili değildir. Biz onların duygu ve düşüncelerini biliyoruz. Hepimizin duygu ve düşünceleri aynıdır" dedi.

Kendisinin de üniversitedeyken yaz aylarında saman balyası bağladığını ve emekçinin emeğine saygı duyduğunu söyleyen Mutlu, "Dolayısıyla emeği bilen, hasasiyeti olan, emek noktasında hassasiyeti olan bir idareciyiz. Biz emekçi kardeşlerimizi başımıza tac eden bir idareciyiz. Sözlerim meydanda marjinal görüntü veren çok az sayıdaki kişiyle ilgilidir" diye konuştu.

"Kriz Merkezimizden Takip Edeceğiz"

Vali Mutlu diğer illerden takviye polis ekiplerinin de 1 Mayıs'ta İstanbul'da görev yapacağını söyleyerek, "Bir miktar yakın çevre illerimizden almış olduğumuz takviyemiz var. Taksim ve çevresinde yürüme güzergahları üzerinde emniyet tedbirlerimizi aldık. Bunun dışında da yedek emniyet güçlerimizi görevlendirdik" dedi.

Mutlu, kontrol amaçlı Taksim Meydanı'nda olup olmayacağı sorusuna ise, "Sürekli izleyeceğim. Kriz merkezimiz var. Sürekli olarak oradan bizzat kendim de izleyeceğim takip edeceğim. Emniyet Müdürlüğü'nde kriz merkezimizden takip edeceğiz" şeklinde konuştu.

Mutlu, olası olaylar sonrası gelecek senelerde Taksim'de 1 Mayıs kutlamalarının iptalinin sözkonusu olup olmadığı sorusuna ise, "Biz Taksim'de 1 Mayıs'ın kutlanmasını arzu ediyoruz" yanıtını verdi.

20 Bin Polis Görev Yapacak

İstanbul'daki kutlamaların güvenlik koordinasyonundan sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Kamil Karabörk, kutlamalarda 20 bin polisin görev yapacağını söyledi.

Taksim'da Bazı Yollar Bugünden Trafiğe Kapatıldı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hazırlıkları nedeniyle Taksim Meydanı öğle saatlerinde trafiğe kapatıldı. Hazırlıklar sebebiyle Taksim Meydanı’ndan Gümüşsuyu’na bağlanan İnönü Caddesi ile Sıraselviler’den Taksim Meydanı’na çıkan yol ve Mete caddesi araç trafiğine kapatıldı.

İstanbul'da Trafiğe Kapatılacak Yollar

Yarın saat 07.00'den itibaren bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İşte trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar:

• Yolcuzade İskender Caddesinden gelen akım Şişhane Meydan’ dan Okçumusa Caddesi, Bankalar Caddesine yönlendirilecek,
• Abide-i Hürriyet Caddesine akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Hürriyettepe Işıklardan Cevahir Otel istikametine yönlendirilecek.Darülacizeden Hürriyettepe Işıklar istikametine gelen akım ve Bomonti Dereden gelen akım Cevahir Otel önünden tekrar Darülacize Caddesine veya Bomonti yönüne yönlendirilecek,
• Mecidiyeköy’den Halaskargazi Caddesine akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Esentepe istikametine yönlendirilecek,
• Şişli yönüne giden akım, Ergenekon Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve Dolapdereye yönlendirilecek,
• Dolmabahçe’den Gümüşsuyu’na ve Küçük Çiftlik’e akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım sahil yönünden Karaköy’e verilecek,
• Adilbaba (Maçka taksi) yönünden gelen akım Teşvikiye caddesine yönlendirilecek, Teşvikiye Caddesinden Mete Caddesine çıkan tünel kapalı tutulacak,
• Perşembe Pazarından ve Unkapanı’ndan gelen akım Şişhane’den kesilip Kasımpaşa yönüne yönlendirilecek, Tarlabaşı Bulvarına akım verilmeyecek,
• Kasımpaşa’dan gelen akım Unkapanı ve Perşembe pazarına mecburi olarak yönlendirilecek, • Dolapdere’den Yedikuyular-Divan istikametine akım verilmeyecek, Dolapdere kavşağından (U) dönüşü yaptırılacak,
• Dolapdere Caddesinden Ömer Hayyam Caddesine akım verilmeyecek,
• Teşvikiye Caddesinden gelen akım Nişantaşı Kavşağından Rumeli Caddesine verilmeyip Valikonağı alt başa yönlendirilecek,
• Süleyman Seba Caddesinden gelen akım Bayıldım Caddesine verilmeyip sağa Teşvikiye Caddesine yönlendirilecek,
• Boğazkesen Caddesi trafiğe kapatılacak, gelen akım Karaköy istikametine mecburi yön yapılacak,
• Mebusan Yokuşu trafiğe kapatılacak, Karaköy istikametine doğru mecburi yön yapılacak,
• Sıraselviler Caddesinden gelen akım, Cihangir Firuzağa Meydan’dan kesilerek Boğazkesen istikametine yönlendirilecektir,
• Ayrıca Atatürk Bulvarı Ragıp Gümüşpala ayrımı-Ragıp Gümüşpala Caddesi Unkupanı ayrımı-Kadıköy İskelesi Önü Galata ayrımı- Ragıp Gümüşpala Caddesi Galata Köprüsü ayrımı ihtiyaç halinde kapatılacaktır,
• E-5 Kuzey ve Güneyden Mecidiyeköy giriş katılımları ihtiyaç halinde kapatılacaktır,
• Trafiğe kapalı olan caddeler; Mecidiyeköy Ortaklardan itibaren Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Yedikuyular Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Sıraselviler Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Taşkışla Caddesi, Taşkışla Tünel, Rumeli Caddesi, Abdulhak Hamit Caddesidir.

Miting alanında bulunan Taksim İlkyardım ve Alman hastanelerine gelen ambulans ve hastalar Karaköy Firuzağa yönünü kullanacaktır.

Ayrıca Kabataş-Taksim finüküler sistemi, Taksim-Karaköy arası çalışan tren (tünel) seferleri, İstiklal Caddesi nostaljik tramvayı, Şişhane Taksim-Taksim Osmanbey metro seferleri iptal edilmiştir.

30.04.2012 hurriyet.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT