AKBİL KULLANIMI DEVAM EDİYOR

Son günlerde AKBİL’in Ağustos ayı sonunda kullanımdan kaldırılacağı yönünde haberler ve söylemler gerçeği yansıtmamaktadır.
16.08.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 16, 2011

Son günlerde AKBİL’in Ağustos ayı sonunda kullanımdan kaldırılacağı yönünde haberler ve söylemler gerçeği yansıtmamaktadır.

İETT’nin AKBİL’leri kullanımdan kaldırmak gibi bir çalışması bulunmamaktadır. Mevcut durumda AKBİL, Elektronikkart ile paralel şekilde kullanılmaktadır.

Ancak İETT, farklı avantajlar taşıyan ve ileride ‘şehir kart’ konseptine dönüşmesi planlanan Elektronikkart’ı tanıtmak amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanya uyarınca; AKBİL’ini getirenler herhangi bir ek ücret ödemeden Elektronikkart alabiliyor. Halen Elektronikkart ile eş zamanlı kullanılan AKBİL’lere İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan İETT ve özel elektronik bilet satış bayilerinden dolum yapılabiliyor.

Vatandaşların ekonomik ömrünü tamamlamış veya arızalanmış AKBİL’lerini Elektronikkart ile değiştirmeleri gerekmektedir. Normal çalışır durumdaki AKBİL’lerini ise kullanmaya devam edebilirler.

16.08.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT