Anaokulu Dönemindeki Çocuklar Yarıyıl Tatilinde Neler Yapmalı

Anaokulu Dönemindeki Çocuklar Yarıyıl Tatilinde Neler Yapmalı

Anaokulu eğitimi, çocukların öz bakım becerilerini kazanmaları, aile ortamı dışında sosyalleşme imkanı bulmaları ile özgüven ve bilişsel becerilerinin gelişimi açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 24, 2017

Anaokulu, çocukların zihinsel, psikolojik, fiziksel, sosyal ve akademik gelişimlerini devam ettirdikleri eğitici bir ortamdır. İçinde bulunduğumuz yarıyıl tatili döneminde de bu gelişimin verimli ve keyifli bir şeklide devam etmesi için çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz pek çok şey mevcut. ERA Okulları Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Birimi’nden Aslı Kanizi, anaokulu dönemindeki çocuğunuzla yarıyıl tatilinde nasıl vakit geçirebileceğinizi anlattı

Anaokulu eğitimi, çocukların öz bakım becerilerini kazanmaları, aile ortamı dışında sosyalleşme imkanı bulmaları ile özgüven ve bilişsel becerilerinin gelişimi açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Geride bıraktığımız dönemde ERA Anaokulları’ndaki çocukların zihinsel, psikolojik, fiziksel, sosyal ve akademik gelişimleri için pek çok etkinlik yaptık. Öğrencilerimizin bireysel yetenek ve değerlerine uygun yapılan deneyler, geziler ve etkinliklerle becerilerinin gelişmesine yardımcı olduk.

Şimdi, içinde bulunduğumuz yarıyıl tatilini de verimli ve keyifli bir şekilde geçirmeleri için yapılabilecek pek çok güzel konu mevcut. İşte onlardan bazıları...

Birlikte tatil planlaması yapın
Yarıyıl tatili çocuklarınızla birlikte vakit geçirmek için çok iyi bir fırsattır. Birlikte planlama yaparak belirlediğiniz zamanlarda mümkün olduğunca birlikte zaman geçirin. Yarıyıl tatili, onlara zaman yönetimini ve planlı yaşamayı öğretmek için bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Tatili birbirinizi daha iyi tanımak, anlamak ve birbirinizin arkadaşlığından zevk almak için değerlendirin.

Kitap keşfine çıkın
Yarıyıl tatilinde çocuğunuzla birlikte kitapevlerine gitmek keyifli ve eğitici olacaktır. Öğrenme hayatına ara verdikleri bu dönemde, ona hayal gücünü etkinleştirecek ve farklı deneyimler yaşatacak eğitici kitaplar okumaya çalışın. Kitapevindeyken öncelikle, ona örnek olması açısından birlikte kendiniz için bir kitap seçin. Ardından çocuğunuz için onun yaş grubuna uygun olacak şekilde, merak ve keşif duygularını harekete geçirecek, ilgi çekici, resimli ve anlatımlı kitaplar seçmeye özen gösterin.

Evde küçük işler yapmasına izin verin
Çocuğunuza evdeyken vereceğiniz küçük işler, onun sorumluluk sahibi olmayı öğrenmesini sağlayacaktır. Kendi odasının, oyun alanının ya da yemek masasının toplanmasına yardımcı olmasına izin verebilirsiniz. Bunu yapması, çocuğunuzun bireysel farkındalığını da arttıracaktır.

Sosyal ve kültürel etkinliklere katılın
Yarıyıl tatili döneminde çocuğunuzla birlikte sinema ya da tiyatroya gidebilirsiniz. Ayrıca yaş gruplarına göre düzenlenen etkinliklere katılarak hem beraber vakit geçirebilir hem de çok eğlenirken yeni bir şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Etkinlikleri seçerken çocuğunuzun fikrini almanızın da önemli olduğunu unutmayın. Ortak karar almanız, yaşı kaç olursa olsun çocuğunuz ile aranızdaki iletişim ve etkileşimi arttıracaktır.

Evdeyken yapılabilecek etkinlikler
• Terapötik oyun hamuru etkinlikleri
• Sanat hamuru etkinlikleri
• Kesme ve yapıştırma yapmak
• Serbest boyama etkinlikleri
• Eğitici Türkçe ve İngilizce çizgi film izlemek ya da müzik dinlemek
• Mutfak saati etkinlikleri
• Şekil bulma oyunları oynamak

ERA Okulları Hakkında
4+4+4 eğitim sisteminin tüm basamaklarında bir ilke imza atan ERA Okulları 4x5 İnovatif Eğitim Sistemini, öğrencilerine sunduğu Zihinsel Gelişim, Fiziksel Gelişim, Sosyal Gelişim, Psikolojik Gelişim ve Akademik Gelişim eğitim başlıkları altında özelleştirerek, gelecek odaklı bir bakış açısıyla yepyeni bir devri başlattı. Ünvanı olan ERA ile Türkiye’de yeni bir dönemi, eğitim sistemi ile yepyeni bir geleceği temsil eden ERA Okulları, 2016 - 17 öğretim yılında İstanbul genelinde 5’i Avrupa, 5'i Anadolu yakasında ve Bursa Kampüsü ile toplam 11 ayrı noktada eğitime devam ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT