Atatürk Havalimanı’na Yeni Hizmet Binası

Atatürk Havalimanı Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı Yeni Ek Hizmet Binası’nın açılışı yapıldı.
01.12.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 1, 2011

Atatürk Havalimanı Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı Yeni Ek Hizmet Binası’nın açılışı yapıldı.

Açılışa İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Jandarma Genel Komutanı Org.Bekir Kalyoncu,Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Arif Çetin, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Bakırköy Kaymakamı Yakup Vatan ve askeri erkan katıldı.

Açılışa katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin şunları söyledi:

“Bu binanın yapımında öncülük eden İstanbul Valimiz Hüseyin Avni Mutlu’ya ve Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’na teşekkür ediyorum. Jandarma ve polisimiz sizin güvenliğiniz için çalışan teşkilatlarımızdır. Bu teşkilatlarımız 2 yıl arayla kurulmuş ve vatandaşlarımızın güvenli ve huzurlu yaşamaları için bütün benliği ile disiplin içerisinde hizmeti ön plana almıştır. İki teşkilatımızda vatan toprağında güvenliği sağlayan ve hukuk içerisinde kalmayı kendine şart edinmiş teşkilatlardır. Yurduna aşk ile bağlı bir koruma ordusudur."

Bakan Şahin, “Bu ülkenin her yerinde temel prensibimiz güvenliğin her yerde olması anlayışıdır. Toplumumuz evinde, yolculuk ederken, okulda, çocuklarını, kendilerini jandarmaya emanet ederek çalışıyorlar. Bakanlığımız, Yerel Yönetim Teşkilatlarımız, İl Özel İdare, belediyeler ve nüfus işleri ile insanımızın hayatında doğumdan ölüme kadar yaşadığı her alanda bakanlığımız birimlerince hizmet görüyor. İdeal bir ülke olarak 21.yüzyılda büyük projelere imza atarak büyüyen bir ülke olacağız. Güvenlik hizmetine yapılan yatırımların, diğer yatırımlardan daha öncelikli olduğunu söylemek istiyorum. Bu binanın jandarmamıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Esenyurt Belediyesine ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’na teşekkür eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Böylesine büyük bir metropolde güvenliği sağlamak çok önemli. İstanbul huzurlu şehirlerimizden biri. Emniyet, jandarma birimleri ve bakanlığımızın destekleriyle ülkemizde yaşayan insanlar kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bakanlığımız tüm hizmetleri destekliyor. Bu güzel binamızın açılışına katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Burasının jandarma komutanlığımıza ve emniyet birimlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Atatürk Hava Limanı’nda yoğun bir yolcu trafiğinin yaşandığına değinen Vali Mutlu, buranın önemli bir tesis olduğunu ve bu tesisin güvenliğinin çok önemli olduğuna değindi.Vali Mutlu, “16 km’lik bu tesisin 13 km’si jandarma bölük komutanlığı tarafından korunuyor. Bu binanın yapımı ile hizmet olanakları daha da arttı. Teşrifleriniz için sizlere tekrar çok teşekkür ediyorum’ diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Jandarma Komutanı Hüseyin Kurtoğlu, ”İstanbul Valiliği tarafından onaylanan Esenyurt Belediyesi tarafından ihale edilip yaptırılmış, 670metre kare üzerine yapılan bu binanın yapımına destek olan İstanbul Valimize, Esenyurt Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk Hava Limanı Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı Yeni Ek Hizmet Binası’nın açılış kurdelası kesildi ve ardından yeni hizmet binası gezildi.

01.12.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT