Avcılar-Beylikdüzü Metrobüsü Son Aşamada

Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs Hattı’nın açılması için son aşama olan bu işlemin hafta sonunda bitmesi planlanıyor.
12.07.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 12, 2012

Avcılar-Beylikdüzü Metrobüsü son aşamaya gelindi. Avcılar’daki metrobüs üstgeçidinin kaldırılmasına başlandı.

Avcılar’da D-100 üzerinden İstanbul Üniversitesi önüne geçmek için sadece metrobüse hizmet eden çelik üstgeçit kaldırılarak altgeçit haline getiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avcılar’da sadece metrobüsün kullandığı araç üstgeçidinin kaldırılmasına başladı. Böylece üstgeçidin ayaklarının bulunduğu alan da yola şerit olarak kazandırılacak.

Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs Hattı’nın açılması için son aşama olan bu işlemin hafta sonunda bitmesi planlanıyor. Çalışma sırasında trafikte yaşanacak sıkıntının da ilave şeritlerle rahatlatılması sağlanacak.

Köprünün kaldırılması aşamasında, çalışma güvenliği amacıyla D-100’den birer şerit geçici olarak alındı. Yaklaşık 5 gün sürecek bu çalışma bittiğinde D-100’deki daralma sona erecek ve trafik normale dönecek.

Çalışmalar kapsamında ayrıca; Avcılar Metrobüs İstasyonunda İstanbul Üniversitesi önünde ilk ve son durak olarak hizmet veren metrobüs istasyonu dün akşamdan itibaren, Avcılar ana durak olarak D-100 Karayolu ortasında diğer duraklar gibi hizmet vermeye başladı.

D-100 Metrobüs güzergahı üzerinde olan Avcılar Metrobüs İstasyonu 8 metre genişliğinde, metrobüs yolu da iki şerit olarak düzenlendi. Böylece, Metrobüs Avcılar İstasyonuna uğradıktan sonra Beylikdüzü yönüne direkt olarak devam edebileceği gibi, D-100’ün altından yapımı tamamlanmış olan metrobüs altgeçidi ile Üniversite önündeki dönüş alanına veya garaj alanına da devam edebilecek. İnşaat çalışmaları tamamlandığında Üniversite önündeki alan meydan olarak düzenlenecek.

12.07.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT