Avrupa’da Etkili Olan Soğuk Hava, Türkiye’ye Yeniden Geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
14.02.2012 internethaber.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 14, 2012

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere Trakya ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

Hava Sıcaklığı:
Batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar:
Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Güney Ege'de kuvvetli olarak (30-50) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR
Kuvvetli Yağış Uyarısı:
Yağışların; İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Buzlanma ve Don Uyarısı: Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere Trakya ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
Marmara:
Çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli hariç bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; akşam saatlerinde Bursa ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya'da yer yer sis görülmesi bekleniyor.
Ege: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden sonra İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ve Mersin ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışk yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Konya, Karaman ve Aksaray çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimler ile gece saatlerinde bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu'da yağmur, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Doğu Anadolu: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin batısının çok bulutlu, gece saatlerinde Malatya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sa

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT