Ayamama Deresi Projesi Onaylandı

İBB Meclisi, su baskınlarının yaşandığı Ayamama Deresi ve çevresi finans, turizm ve ticaret merkezlerinin yer aldığı cazibe alanına dönüşecek plan değişikliğini onayladı.
12.01.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 12, 2012

İBB Meclisi, su baskınlarının yaşandığı Ayamama Deresi ve çevresi finans, turizm ve ticaret merkezlerinin yer aldığı cazibe alanına dönüşecek plan değişikliğini onayladı.

Sanayi ve lojistik kuruluşlarının yer aldığı Basın Ekspres Yolu güzergahının prestijli hizmet alanına dönüştürülmesini amaçlayan ve meclisin Ocak ayı 3 birleşiminde oy çokluğuyla kabul edilen 1/5000 ölçekli imar planı değişikliğinde, 1,75 emsal olarak belirlenen imar değişikliğinde hak kaybına uğrayanların eski plandan gelen haklarının korunmasına karar verdi.

Böylelikle, eski plana göre inşaat ruhsatı alarak çalışmaya başlayan kişiler, yeni plan değişikliğinden olumsuz etkilenmeyecek.

İkitelli Kavşağı ile Çobançeşme Kavşağı arasını kapsayan bölgeye ilişkin hazırlanan planda, toplam 700 bin metrekarelik alan planlandı. Öneri plana göre, arsa sahipleri toplam alanın yüzde 40`ını kamuya bedelsiz terk edecek, geriye kalan alanda inşaat yapabilecek.

Finans ve Turizm Merkezi Olacak

İstanbul`un önemli geçiş noktalarından biri olan Ayamama Deresi üzerinde yer alan lojistik, depo ve iş merkezlerinin yer aldığı bölge tamamen değiştirilerek, turizm ve finans merkezi haline getirilecek.

Dere havzasındaki 700 bin metrekarelik arazi üzerinde gerçekleştirilecek düzenlemeyle Ayamama Deresi`nin çapı genişletilerek 100 metreye çıkarılacak. Dere kenarında Sefaköy yönüne yapılacak olimpiyat yolunun yanı sıra koruma kuşağında yürüme yolları ve sosyal donatı alanları yer alacak.

12.01.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT