BABIÂLİ KÜLTÜRÜ YENİDEN YAŞATILIYOR

4.Babıâli günleri birçok medya kuruluşunun katılımı ile Sultanahmet Meydanı`nda başladı.
15.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 15, 2011

4.Babıâli günleri birçok medya kuruluşunun katılımı ile Sultanahmet Meydanı`nda başladı.

Sultanahmet Meydanı Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda yapılan etkinlik, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Burhan Felek Konferans Salonu’ndaki, `Medyanın Güncel Sorunları` adlı panel ile başladı. Moderatörlüğünü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç`in yaptığı panel yaklaşık 2 saat sürerken, günümüz medyasında yaşanan sorunlar konuşuldu, tartışıldı. Konuşmacı olarak Posta Gazetesi Yazarı Yazgülü Aldoğan, Milliyet Gazetesi Dış Politika Yazarı Kadri Gürsel ve Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Atilla Özsever, günümüz medyasında yaşanan güncel sorunlarını dile getirdi.

Yazarlar ve Çizerler ile Tadımlık Sohbetler günün ikinci paneliydi. Panelde konuşmacı olarak Milliyet Gazetesi Yazarı Nail Güreli, ‘Bir tadımlık sohbet’ adı altında, stajyer muhabirlikten genel yayın yönetmenliğine uzanan 52 yıllık gazetecilik hayatında yaşadığı anıları katılımcılar ile paylaştı.

Usta-Çırak İlişkisi

Güreli, 50 yıldan fazla Babıâli’de dolaşmış birisi olarak gazeteciliğin tüm zorluklarını yaşadığını belirtirken, geçmişte gazeteciliğin usta-çırak ilişkisi ile yürüdüğünü söyledi. Güreli, ‘’Benim dönemim de gazetecilik usta-çırak ilişkisi ile yürürdü. İlk ustalarım Can Kaya İzel ve Vefzi Özkoçak’tan gazeteciliği, usta-çırak ilişkisi ile öğrendim. Şimdilerde ilişkiler bu şekilde değil.’’ dedi.

Eskiden gazeteci doğulduğunu ama günümüzde bu olgunun değiştiğini ve gazeteci olunduğunu, oldurulduğunu ifade eden Güreli, `Gazeteci dediğin merak edecek, şüpheci olacak, araştırmacı olacak. Ancak ne yazık ki günümüzde gazeteci olunuyor, hem de çok kolay olunuyor. Gazeteci, hırsı ile gelen, merak eden, gerçeği aydınlatmakta başka derdi olmayan ve halkın içinden gelen biri olmalı.`` dedi ve konuşmasını noktaladı.

İstanbul Şarkıları Büyüledi

Babıâli Günleri`nin resmi açılışında, Mehmet Akif Ersoy Parkı`nda bulunan amfi tiyatroda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, İstanbul Şarkılarından oluşan mini bir konser verdi. Konserin ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç kısa süren bir konuşma yaptı.

15.09.2011 istanbulajansi.com

BABIÂLİ KÜLTÜRÜ YENİDEN YAŞATILIYOR

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT