BALIK SEZONU BEREKETLE AÇILDI

Gece yarısı atılan ağlar balıkla doldu. Tekneler, sezonun ilk avından bol miktarda palamut ve biraz da istavrit ve mezgitle döndü. Sabah saatlerinden itibaren balık pazarları şenlendi.
02.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 2, 2011

Av yasağının sona ermesiyle balıkçılar denize açıldı.

Gece yarısı atılan ağlar balıkla doldu. Tekneler, sezonun ilk avından bol miktarda palamut ve biraz da istavrit ve mezgitle döndü. Sabah saatlerinden itibaren balık pazarları şenlendi. Önceki yıllara bakarak bu sene fiyatlarda düşüş olduğunu söyleyen balıkçılar, 15-20 güne kadar fiyatların daha da inmesini bekliyor.

İstanbul Yenikapı Balıkçılar Hali esnafından Ceyhun İskele, geçen yıl palamut fiyatının 40 liraya kadar çıktığını belirterek, "Bu sene ise palamut mevsimi olacak, fiyatı düşecek." dedi. Ayhan Ateş de, "Zengininden fakirine bu yıl herkes mevsiminde balık yiyebilecek." diye konuştu. Erkan Sarıyaprak ise lüfer, çinekop ve kalkanın henüz bulunmamasından dolayı geçen yıllara oranla daha pahalı olduğunu kaydetti.

Doğu Karadeniz Balıkçı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Mutlu, "Sezon başlangıcının bayrama gelmesinden dolayı hazırlıklarını tamamlayamayan bazı balıkçılarımız ilk gün ava çıkmadı. Onlar da bu gece (dün) denize açılırlar." şeklinde konuştu. Balık hallerinde ortalama fiyatlar ise şöyle: Hamsi 10, palamut 10-15, istavrit 10, çupra, 13-15, levrek ise 15 lira.

02.09.2011 istanbulajansi.com

BALIK SEZONU BEREKETLE AÇILDI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT