Başakşehir Yeni Parklarla Güzelleşiyor

Başakşehir Belediyesi ilçe genelindeki yeni park ve spor alanları yapımı ile mevcut alanların yenilenmesine hız verdi.
18.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 18, 2012

Başakşehir Belediyesi ilçe genelindeki yeni park ve spor alanları yapımı ile mevcut alanların yenilenmesine hız verdi.

Başakşehir Belediyesi tarafından, 4. Etap’ta 2 bin 763 metrekarelik alanda park yapımına başlandı. İnşası devam eden parkta, çocuk oyun grupları, vatandaşların rahat soluk alabileceği dinlenme alanları ile kamelyalar olacak.

Bahçeşehir’deki 40 bin 000 metrekarelik bir alana hitap eden Şelale Parkı’nda da genel bakım çalışmaları başlatıldı. Parkta, çeşitli nedenlerle hasar gören yürüyüş yolları üzerinde yenileme ve tadilat işlemleri yapıldı. Haziran sonunda tümüyle bitirilecek çalışmalarla, Şelale Parkı çok daha modern bir yapıya kavuşacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Başakşehir Ziya Gökalp Atatürk Bulvarı Demirciler Sitesi yanında yer alan 10 bin 000 metrekarelik alanda da peyzaj çalışması başlattı. Bölgede yürütülen çevre düzenleme çalışması ile alan bambaşka bir yapıya kavuşacak.

Kapsamlı bir çalışmada her sene ziyaretçi sayısı artıran Şamlar Tabiat Parkı’nda gerçekleştiriliyor. Ziyaretçilerin alandan daha iyi yararlanabilmesi için ortak kullanım alanında piknikçilerin kullandıkları lavabo, muslukların bakım ve onarımları yapılıyor. Ayrıca, artan ziyaretçiler göz önüne alınarak mevcut oturma grupları da çoğaltılıyor. Alanda ayrıca, vatandaşların daha güvenli bir alanda piknik yapabilmeleri için stratejik noktalara bariyerler de yerleştiriliyor.

Başakşehirli Gençlere Yeni Basketbol Sahalar

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, genç nüfusu düşünerek, gençler için yeni basketbol sahaları inşa ediyor. Altınşehir 2100 adada inşasına başlanan modern basketbol sahası bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek. Hava şartlarının uygun olması halinde basketbol sahasının bu ay sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde tespit edilen ve yapılması uygun bulunan eğitim kurumlarına basketbol sahaları yaparak da destek veriyor. Bu çalışmaların sonuncusu ise Hikmet Ulubay İlköğretim Okulu’nda başlatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışma tamamlandığında okul öğrencileri modern basketbol sahasına kavuşacak.

18.05.2012 istanbulajansi.com

Başakşehir Yeni Parklarla Güzelleşiyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT